Politechnika Warszawska w Round University Ranking 2021 - Natural Sciences

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Polsce i 484. na świecie w międzynarodowym zestawieniu uczelni prowadzących studia w obszarze nauk przyrodniczych. W stosunku do poprzedniego roku poprawiliśmy swoją pozycję o dziesięć miejsc.

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

W tegorocznej edycji RUR Subject Rankings Natural Sciences umieszczono 729. uczelni. W pierwszej dziesiątce znalazło się dziewięć uczelni ze Stanów Zjednoczonych oraz jedna uczelnia z Europy (ETH Zurich na 9. pozycji).

Najwyżej w zestawieniu sklasyfikowano California Institute of Technology (Caltech), Princeton University), oraz Stanford University.

Poza Politechniką Warszawską w zestawieniu znalazło się pięć uczelni z Polski: Uniwersytet Warszawski (223. pozycja), Uniwersytet Jagielloński (305. pozycja), Uniwersytet Łódzki (539. pozycja) Politechnika Łódzka (562. Pozycja) oraz Politechnika Gdańska (576. Pozycja).

Ranking bierze pod uwagę 4 kluczowe kryteria: nauczanie, badania, różnorodność międzynarodowa i zrównoważony rozwój finansowy.

Zestawienia Round University Ranking (RUR) są opracowywane przez niezależną rankingową agencję RUR z Moskwy we współpracy z Clarivate Analytics.

Pełne wyniki rankingu