Wykładowca Filii PW i jego uczniowie z tytułem "Płocczanin Roku 2016"

Dr hab. Janusz Kempa podczas ogłoszenia wyników plebiscytu "Płocczanin Roku 2016"

Dr hab. Janusz Kempa jest fizykiem, fot. www.pw.plock.pl

Po raz pierwszy w historii plebiscytu dwoje kandydatów zdobyło tę samą liczbę głosów - tytuł "Płocczanina Roku 2016" otrzymali Beata Olszewska oraz dr hab. Janusz Kempa wraz z grupą uczniów klasy akademickiej Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

Dr hab. Janusz Kempa pracuje w Zespole Matematyki i Fizyki Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. Uczy też fizyki w klasie akademickiej Małachowianki. W 2016 r. grupa podopiecznych naukowca wygrała międzynarodowy konkurs CERN-u BEAM LINE FOR SCHOOLS 2016. W nagrodę uczniowie pojechali do Genewy do siedziby CERN-u i wykonywali tam pomiary na wiązce z akceleratora.

Odbierając nagrodę dla płocczanina roku, dr Kempa podkreślał, że zwycięstwo w konkursie CERN-u to sukces jego uczniów. Dziękował też kolegom, którzy wspierali projekt.

Wyniki plebiscytu poznaliśmy 24 czerwca 2017 r. podczas świętowania "Dni historii Płocka".

Więcej na stronie Filii PW w Płocku