Znak Politechniki Warszawskiej

Wygraliśmy konkurs "Modernizacja Roku 2016"

Gmach Główny PW

Gmach Główny jest jednym z piękniejszych zabytkowych budynków Warszawy, fot. BPI

Gmach Główny zdobył nagrodę w kat. "Obiekty zabytkowe"

Był to już XXI Ogólnopolski Konkurs na najlepsze modernizacje roku. W finale plebiscytu znalazło się wykonanie rewitalizacji Gmachu Głównego PW wraz z przebudową. Nasz Gmach Główny zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "Obiekty zabytkowe".

W budynku wymieniono pokrycie dachowe, ocieplono go, wyremontowano górną część świetlika nad Dużą Aulą, przebudowano też konstrukcję pomostów kominiarskich. Dzięki temu wygląda jeszcze piękniej i wzbudza jeszcze większy zachwyt ludzi odwiedzających naszą Uczelnię.

W uzasadnieniu jury możemy przeczytać, dlaczego to właśnie rewitalizacja Gmachu Głównego otrzymała nagrodę: Za podwyższenie warunków energetycznych przy jednoczesnym zachowaniu wartości architektonicznej budynku i nadaniu mu nowoczesnych cech technologicznych. Termomodernizacja przyniosła korzyści ekonomiczne wynikające z oszczędności w zużyciu energii, a także korzyści środowiskowe skutkujące ograniczeniem lokalnych zanieczyszczeń powietrza. Rewitalizacja gmachu stanowi ważny element doskonalenia bazy dydaktyczno-badawczej, jaką jest Politechnika Warszawska.

Statueta konkursu Modernizacja Roku, fot. Biuro Rektora PW

Za projekt rewitalizacji odpowiadały: MAKRO-BUDOMAT DEVELOPMENT Sp. z o.o. Warszawa, FRONTON Pracownia Architektoniczno-Konserwatorska Małgorzata Pastewka Warszawa oraz ATELIER 2 Architekci Sp. z o.o.Warszawa. Wykonaniem zajęły się zaś RENOVA Sp. z o.o. Warszawa, ZYMETRIC Sp. z o.o. Warszawa, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „AKCES” inż. Zbigniew Czubaj Warszawa.

Nagrody w konkursie zostały przyznane w 16 kategoriach. Jury nagrodziło najlepszą modernizację w każdej z kategorii, a internauci, poprzez głosowanie, wybrali nagrodę publiczności. Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na modernizację Gmachu Głównego!

Wszyscy laureaci konkursu>>>