Współpraca PW z PZL-Świdnik

25 stycznia 2013 roku w PZL Świdnik podpisał porozumienia o współpracy z pięcioma uczelniami: Politechniką Warszawską, Lubelską i Rzeszowską, Wojskową Akademią Techniczną i Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. Studenci tych szkół będą przyjeżdżać do Świdnika na praktyki, płatne staże, zajęcia praktyczne, warsztaty i konferencje.

Przedstawiciele uczelni deklarowali, że są gotowi do współpracy także przy realizacji wspólnych projektów badawczych. - Dzięki pieniądzom z UE nasze uczelnie stały się na wskroś nowoczesne. Czasem mamy lepszą aparaturę niż czołowe laboratoria na świecie - mówił prof. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej. - Nasze porozumienie to niemal historyczne wydarzenie. Powoli naukowcy łączą się, by wspomagać polską gospodarkę i jej rozwój - dodał (natablicy.pl).

Tego samego dnia odbyła się także konferencja ”NIE-ZWYKŁY INŻYNIER POTRZEBNY OD ZARAZ! - partnerstwo świata nauki i biznesu w kształceniu inżynierów”.

fot. Jacek Babicz / Kurier Lubelski