Znak Politechniki Warszawskiej

Warsztaty IBS – spin-off technologiczny

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza pracowników i doktorantów PW na warsztaty pt. "Spin-off technologiczny narzędziem komercjalizacji wyników badań", dotyczące komercjalizacji badań poprzez "spółki odpryskowe". 

Spotkanie odbędzie się 10 czerwca o godzinie 9:00 w Gmachu Głównym PW, sala 123.

Celem warsztatów jest zapoznanie zarówno potencjalnych założycieli przedsięwzięć typu spin-off, jak i osób decyzyjnych w jednostkach badawczych z wybranymi elementami procesu decyzyjnego związanego z powoływaniem nowych podmiotów mających na celu komercjalizację wyników badań. W tym celu należy na nie spojrzeć z perspektywy rynku, czyli z punktu widzenia potencjalnego klienta i dalsze działania prowadzić z tej perspektywy. Taki sposób patrzenia jest dla pracowników jednostek badawczych rzeczą nową, dlatego warto poznać podstawowe uwarunkowania przekształcenia.

Przedstawią to dwaj pierwsi prelegenci. Każdy z nich był w swojej karierze naukowcem, a dziś jest przedsiębiorcą, więc ich sposób myślenia oraz zdobyte doświadczenia mogą być przydatne dla uczestników warsztatów. Być może jest to jest droga, którą naukowcy będą coraz częściej kroczyć. Warto posłuchać pionierów.

Kolejni prelegenci zaprezentują swoje doświadczenia związane z tworzeniem w Polsce firm typu start-up i spin-off a także przekażą informacje dotyczące strony prawnej takich przedsięwzięć oraz z obecnie dostępnymi formami wsparcia finansowego dla tak powstających nowych podmiotów. Zapraszamy do udziału.

Wtorek 10 czerwca 2014 r. Politechnika Warszawska pl. Politechniki 1, Gmach Główny sala 123.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o zgłaszanie swojego udziału na adres mailowy: tomasz.poczesny@ibs.pw.edu.pl.

Więcej informacji na temat warsztatów dostępnych jest na stronie: http://ibs.pw.edu.pl