Znak Politechniki Warszawskiej

Warszawski Piknik Rodzinny – „Od MIKRO do MAKRO”

Strefa Młodego Inżyniera cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, fot. BPI

Dziękujemy, że byliście z nami!

Tysiące małych pasjonatów nauki wraz z rodzicami odwiedziło w tym roku Stadion Syrenki Politechniki Warszawskiej podczas Warszawskiego Pikniku Rodzinnego – „Od MIKRO do MAKRO”. Strefa Młodego Inżyniera, mini escape room, dmuchańce, wóz strażacki, gry i wiele innych atrakcji czekało podczas pikniku na dużych i małych.

W tym roku nasza Uczelnia i Fundacja Zwalcz Nudę połączyły siły przy organizacji jednego z największych rodzinnych wydarzeń w Warszawie. Dzięki współpracy XIII edycja Warszawskiego Pikniku Rodzinnego została zorganizowana wraz z politechnicznym Piknikiem Edukacyjnym „Od MIKRO do MAKRO”.

Zobacz galerię zdjęć >>>

Politechniczny piknik edukacyjny to już nasza tradycja. Tym razem z myślą o uczestnikach wydarzenia, przygotowaliśmy Strefę Młodego Inżyniera, na której studenci z 10 kół naukowych Politechniki Warszawskiej prezentowali najmłodszym tajniki chemii, fizyki, matematyki i innych nauk technicznych. W naukowej strefie można było m.in. zobaczyć futurystyczny pojazd prototypowy o minimalnym zużyciu paliwa – Kropelkę 2.0, przyjrzeć się z bliska robotom pełzającym, zobaczyć, na czym polega działanie drukarek 3D, wprowadzić w ruch lewitujący wagonik, a także zobaczyć symulator spawania. Nie zabrakło też kuchni molekularnej z ciekłym azotem w roli głównej.

Strefa Młodego Inżyniera, jak i sam Piknik, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Stoiska politechnicznych kół naukowych był oblegane. Do wielu z nich ustawiały się długie kolejki!

Na najbardziej wytrwałych, którzy odwiedzili wszystkie stoiska kół naukowych i na specjalnych planszach uzbierali 10 naklejek, czekał upominek i dyplom Młodego Inżynieria.

Za organizację wydarzenia, po stronie Politechniki Warszawskiej, odpowiadało Biuro ds. Promocji i Informacji.