Uroczyste Posiedzenie Senatu: nominacje doktorskie, Medal PW i nagrody

Było to ostatnie Uroczyste Posiedzenie Senatu przed wakacjami, fot. BPI

To ostatnie przed przerwą wakacyjną Uroczyste Posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej. 27 czerwca 2017 roku poznaliśmy m.in. nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Rektor wręczył także Medal PW Marii Czupratowskiej-Semczuk.

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt podczas uroczystości podkreślał wagę odpowiedzialności jaka leży na współczesnych inżynierach, naukowcach w związku z wdrożeniami ich pomysłów. – Musimy temu sprostać w dwóch wymiarach: zarówno technicznym, jak i humanistycznym, w wymiarze dbałości o dobro i szczęście drugiego człowieka – podkreślał prof. Szmidt.

Rektor Politechniki Warszawskiej wręczył także wyjątkowe wyróżnienie – Medal Politechniki Warszawskiej. Tym razem otrzymała go Maria Czupratowska-Semczuk za twórczy wkład w osiągnięcia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Nagrodzona na pracowała na Politechnice Warszawskiej jako lektorka języka rosyjskiego w latach 1953-1991. Była niezwykle cenionym nauczycielem akademickim, cieszącym się wielkim uznaniem i autorytetem wśród studentów. Prof. Andrzej Jakubiak w laudacji na cześć Marii Czupratowskiej podkreślał jej wkład w kształtowanie Zespołu Pieśni i Tańca PW. Laureatka nagrody jest związana z Zespołem od 1952 roku, przez wiele lat była jego choreografem i kierownikiem artystycznym.

Maria Czupratowska-Semczuk otrzymuje z rąk Rektora Politechniki Warszawskiej Medal PW, fot. BPI

Podczas Uroczystego Posiedzenia Senatu, tradycyjnie już poznaliśmy nowych doktorów i doktorów habilitowanych Politechniki Warszawskiej. Była to także świetna okazja do wyróżnienia laureatów Nagród Siemensa. Konkurs organizowany jest na podstawie porozumienia między Politechniką Warszawską a firmą Siemens Sp. z o.o.. Służy on promowaniu wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce. Fundatorem Nagrody jest Siemens Sp. z o.o.

Nagrodzeni:

XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa

• Nagrody promocyjne: dr inż. Marek Dudzik z Politechniki Krakowskiej, dr inż. Szymon Piasecki z Politechniki Warszawskiej
  • Nagroda badawcza (zespołowa): Prof. dr hab. inż. Piotr Niedzielski; Urszula Borowska; dr hab. inż. Damian Batory; dr hab. inż. Hieronim Szymanowski, prof. PŁ; dr hab. inż. Jacek Grabarczyk; dr hab. inż. Witold Kaczorowski; dr inż. Marian Cłapa; dr inż. Dorota Bociąga; dr inż. Anna Sobczyk-Guzenda z Politechniki Łódzkiej

VII Konkurs o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów z dziedziny Automatyki i Robotyki

• Nagroda I stopnia: Tomasz Chudzik, Michał Karczewski, Mikołaj Michał Bugała, Piotr Pokorski z Politechniki Warszawskiej,
  • Nagroda II stopnia: Sebastian Orzechowski z Politechniki Śląskiej
  • Nagroda III stopnia: Karolina Drobotowicz, Wiktor Szulfer, Politechnika Gdańska

I Konkurs o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów z dziedziny Elektroenergetyki

• Nagroda I stopnia: Kamil Woronowski z Politechniki Gdańskiej
  • Nagroda II stopnia: Adrian Chojecki z Politechniki Łódzkiej
  • Nagroda III stopnia: Krzysztof Tomaszek z Politechniki Warszawskiej

O nagrodzonych projektach pisaliśmy już na stronie PW.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone także Stypendia Fundacji Politechniki Warszawskiej z Funduszu Stypendialnego im. Adama i Haliny Stepkowskich. Laureatami zostali: Joanna Starobrat z Wydziału Fizyki, Damian Młynarek z Wydziału Samochodów i Maszyn roboczych oraz Tomasz Kotkowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej.

Galeria z uroczystości>>>