Uczniowie z polskiej szkoły na Litwie odwiedzili naszą Uczelnię

Uczniowie ze szkoły w Suderwie wraz z opiekunami i przedstawicielami Politechniki Warszawskiej

Młodzież z polskiej szkoły w Suderwie na Litwie przyjechała do Polski na kilkudniową wycieczkę. Jednym z punktów ich pobytu była wizyta na Politechnice Warszawskiej.

12 czerwca 2017 roku uczniowie i ich opiekunowie spotkali się w Sali Senatu z prof. Januszem Walo, Prorektorem ds. Studenckich, prof. Władysławem Wieczorkiem, dziekanem Wydziału Chemicznego i byłym Prorektorem ds. Studenckich, Stanisławem Jezierskim, przewodniczącym Komisji Zakładowej NZSS „Solidarność” PW oraz Michałem Kuckim, przewodniczącym Komisji Dydaktycznej Samorządu Studentów PW.

Wizyta była okazją, by opowiedzieć młodzieży o Politechnice Warszawskiej i zachęcić do studiowania właśnie na naszej Uczelni. Uczniowie z kolei dzielili się wrażeniami z pobytu w Polsce.

Zobacz zdjęcia

Wycieczka uczniów i ich opiekunów została sfinansowana z funduszu socjalnego Politechniki Warszawskiej.

Wizyty młodzieży z Suderwy na stałe wpisały się już do politechnicznego kalendarza. Podobnie zresztą jak projekt „Koła Naukowe uczą na Litwie”, w ramach którego studenci PW wyjeżdżają do Suderwy, by prowadzić tam lekcje i warsztaty.