Znak Politechniki Warszawskiej

Trwają zapisy do czwartej edycji TECHNO-warsztatów z Politechniką Warszawską

Czemu dochodzi do katastrof budowlanych? Co to jest Wielki Zderzacz Hadronów? Skąd się bierze tęcza? Dlaczego w najbliższym czasie w samolotach pasażerskich nie będzie się stosować silników elektrycznych? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymają uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podczas TECHNO-warsztatów z Politechniką Warszawską.

Po raz kolejny Stowarzyszenie KLATRAT wraz z Politechniką Warszawską zapraszają do udziału w projekcie TECHNO-warsztaty z Politechniką Warszawską.

TECHNO-warsztaty z PW to projekt, w ramach którego w murach Politechniki Warszawskiej, odbędą się jednodniowe warsztaty z różnych dziedzin nauk ścisłych i technicznych. Projekt zaadresowany jest do uczniów z warszawskich szkół ponadpodstawowych.

W ramach projektu uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jesienią tego roku wezmą udział w 18 warsztatach naukowych z takich dziedzin nauk ścisłych i technicznych jak: architektura, astronomia, chemia, elektronika, energetyka, fizyka, lotnictwo, mechanika, mikrokontrolery i robotyka.

Podczas warsztatów młodzież zapozna się z najnowszymi trendami współczesnej techniki oraz wykona szereg ćwiczeń i zadań praktycznych. Dzięki zajęciom praktycznym uczniowie gimnazjów i liceów będą mogli spróbować swoich sił w dziedzinach, które związane są z ich zainteresowaniami i które w przyszłości chcieliby studiować.

Warsztaty prowadzone będą przez młodych pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej oraz studentów z kół naukowych działających na uczelni. Zajęcia będą odbywać się w grupach od 10 do 18 osób.

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Więcej o projekcie: www.klatrat.org