Teatr Politechniki Warszawskiej w festiwalu PESTKA 2017

Spektakl "Lamentacje"

"Lamentacje" to skłaniająca do refleksji historia trzech kobiet, fot. PinkF_, Facebook

Spektakl "Lamentacje" Teatru PW zobaczą widzowie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2017 w Jeleniej Górze (28 kwietnia-3 maja 2017 roku).

To jeden ze spektakli konkursowych, które znalazły się w programie imprezy. Oprócz tego dla uczestników przygotowano też liczne koncerty, wykłady, spotkania, warsztaty i wydarzenia towarzyszące. Sam festiwal PESTKA to święto sztuki awangardowej stawiające sobie za cel prezentowanie ciekawych zjawisk z nurtu kultury awangardowej i niezależnej.

"Lamentacje" będzie można zobaczyć 30 kwietnia 2017 roku o godz. 18.30 w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. 1 maja 60).

Pełny program PESTKI 2017 jest dostępny na stronie festiwalu

Spektakl powstał na podstawie dramatu Krzysztofa Bizio "Lament". To historia trzech kobiet, które nie potrafią odnaleźć się we współczesnej rzeczywistości. Samotność, niepohamowana chęć posiadania oraz niemożliwość pogodzenia się z samą sobą to jedynie część problemów, z którymi przyjdzie się zmierzyć bohaterkom.

Warto przypomnieć, że "Lamentacje" zdobyły już w tym roku ważną nagrodę - Grand Prix IV Festiwalu Teatrów Studenckich START (9-12 marca 2017 roku, Warszawa).

Twórcy:
reżyseria, opracowanie muzyczne i wokalne: Hanna Klepacka