Święto Politechniki Warszawskiej – relacja i zdjęcia

XIII Bieg o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Główne obchody Święta Uczelni już za nami. Zapraszamy do przeczytania relacji z najważniejszych wydarzeń i zobaczenia zdjęć.

Święto PW obchodzone jest tradycyjnie 15 listopada. Z tej okazji cała społeczność akademicka przygotowuje wiele wydarzeń. W 2018 roku w politechniczne obchody zostały wpisane w uroczystości związane ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę.

W środę 14 listopada na ławkach znajdujących się przed Gmachem Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zostały odsłonięte specjalne tabliczki z krótkimi biogramami patronów – profesorów, naukowców, wynalazców, organizatorów uczelnianego życia i wybitnych specjalistów związanych z uczelnią.

Następnie 15 listopada odbyło się Uroczystego Posiedzenie Senatu. Po południu dziesiątki zainteresowanych historią uczelni i jej architekturą pojawiły się na spacerze towarzyszącym obchodom Święta PW. Przewodniczką wycieczki została Hanna Dzielińska, dziennikarka, varsavianistka i popularyzatorka historii miasta. Wieczorem odbyła się Gala Złotej Księgi, podczas której absolwenci o wybitnych osiągnięciach zawodowych otrzymali statuetki Złotej Księgi.

16 listopada z okazji Święta Politechniki Warszawskiej odbył się 105. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli pt. „Wokół Stodoły”.

Sobota, 17 listopada, obfitowała w wydarzenia. Dzień rozpoczęliśmy Biegiem o Puchar Rektora. Po południu odbyła się Gala Złotej Kredy (nagrody dla najlepszych wykładowców i prowadzących ćwiczenia), podczas której wręczono także "Stypendium pod choinkę". Dzień zakończyliśmy Galą Finałową Wyborów Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej. Miss została Karolina Gęca z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Misterem został Bartosz Walczak z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych.

Z kolei w niedzielę, 18 listopada Teatr Politechniki Warszawskiej zaprezentował spektakl „Zemsta”.

Wydarzenia towarzyszące obchodom Święta Uczelni potrwają jeszcze do końca stycznia 2019 r.:

• Wystawa Biura Promocji i Informacji „Inżynierowie w służbie społeczeństwu  - wystawa innowacyjnych projektów i prac badawczych realizowanych na Politechnice Warszawskiej” (9 listopada - 21 grudnia 2018 roku Gmach Główny PW, krużganki II piętra) - galeria zdjęć
  • Wystawa Biblioteki Głównej „Kierunek Niepodległa. Politechnika – Polska – Europa 1914 – 1921” (9 listopada 2018 r. - 31 stycznia 2019 r. Gmach Główny krużganki I piętra wokół Dużej Auli)
  • Design Thinking Week 2018 Warszawa (12 – 18 listopada 2018 r., CZIiTT
  • Otwarcie wystawy „Legia Akademicka” (12:00 - 14 listopada 2018 r.) - galeria zdjęć
  • Odsłonięcie tabliczek historycznych na ławeczkach Kampusu Głównego (12:30 – 13:00 – 14 listopada 2018 r., teren przy fontannie przed Gmachem Wydziału Fizyki) - galeria zdjęć
  • Turniej Brydżowy (10:00-15:00 – 24 listopada 2018 roku - Duża Aula, Gmach Główny PW)