Znak Politechniki Warszawskiej

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Uczelnia z taką tradycją, jak Politechnika Warszawska, kryje wiele tajemnic. Spróbują je odkryć uczestnicy spaceru z przewodnikiem. Wycieczka odbędzie się w ramach cyklu „Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej”.

Spacer rozpocznie się 20 listopada o godzinie 11.00 i potrwa około dwóch godzin. Druga tura ruszy o godzinie 14.30. Zbiórkę zaplanowano przed wejściem do Gmachu Głównego. Na spacer obowiązują zapisy. Formularz na pierwszą turę jest już zamknięty. Na drugą turę zapisać się można tutaj

Uczestnicy spaceru poznają między innymi genezę powstania Politechniki Warszawskiej i dowiedzą się gdzie mieściły się jej poprzednie siedziby oraz jaka była idea powstania uczelni. Będą mieli również okazję przyjrzeć się z bliska architekturze poszczególnych wydziałów. Podczas wycieczki przewodnik opowie spacerowiczom ciekawe historie profesorów oraz abiturientów PW, a także zapozna ich z historycznym rysem pobliskich ulic.

Podczas spaceru nie zabraknie również niespodzianek. Zaplanowana trasa przewiduje zwiedzanie zakamarków Politechniki Warszawskiej.

Wiele historycznych ciekawostek i architektonicznych smaczków, a także najnowszy smak Politechniki, w postaci Ciastka PW czeka już 20 listopada na uczestników kolejnej edycji spaceru z cyklu „Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej”.

Organizatorem Spaceru z przewodnikiem jest Biuro ds. Promocji i Informacji. 

Do wydarzenia można dołączyć również na FB