Ruszył system BiblioWawa

Fot. Klub Filmowo-Fotograficzny FOCUS

W grudniu uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia studentom i pracownikom warszawskich uczelni wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.

BiblioWawa to system przeznaczony dla:

• studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych wszystkich stopni kształcenia (z wyłączeniem studentów studiujących w ramach programów wymiany międzyuczelnianej np. Erasmus. MOST, MOSTAR),
  • słuchaczy studiów podyplomowych,
  • pracowników uczelni, z wyjątkiem osób zatrudnionych na umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Dzięki Systemowi Wypożyczeń Warszawskich osoby do tego uprawnione mają możliwość skorzystania z księgozbioru siedmiu warszawskich uczelni: Akademii Pedagogiki Specjalnej, Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Wojskowej Akademii Technicznej oraz Politechniki Warszawskiej.

Szczegóły na temat inicjatywy są dostępne na stronie www.bibliowawa.bg.pw.edu.pl.