Rusza 5. edycja konkursu FAMELAB POLAND: Naukowcy kontaktują

Pomiędzy 27 października 2015 i 21 stycznia 2016 naukowcy, którzy chcą się rozwijać w sztuce prezentacji, mogą nadsyłać swoje filmowe zgłoszenia na polską edycję międzynarodowego konkursu FameLab. Przed nimi szansa na występ w finale, dołączenie do grupy 40 finalistów programu i skorzystanie z inicjowanych przez Centrum Nauki Kopernik licznych okazji, by szlifować umiejętności popularyzatorskie.

FameLab to międzynarodowy konkurs, który zachęca naukowców - naturalnych rzeczników nauki - do zabrania głosu publicznie. Stają oni przed jury i publicznością, by w trzy minuty opowiedzieć o tym naukowym temacie, który sami uznają za fascynujący. Jeśli zrobią to z pasją, rzetelnie i zrozumiale, mają szansę wygrać nagrodę główną. Po drodze czeka ich intensywne szkolenie z prezentacji i komunikacji naukowej, w tym warsztaty MasterClass prowadzone przez brytyjskich szkoleniowców afiliowanych jako trenerzy FameLab przez Cheltenham Festivals. W Polsce konkurs organizowany jest w partnerstwie przez British Council i Centrum Nauki Kopernik.

Kalendarium 5. edycji FameLab Poland

• 27 października 2015 r. - start edycji,
  • 22 listopada 2015 r. - stand-up naukowców w Klubie Komediowym,
  • 14 stycznia 2016 r. – spotkanie finalistów czterech edycji FameLabu i dziennikarzy naukowych, otwierające drugą edycję programu Rzecznicy Nauki,
  • 21 stycznia 2016 r. – ostatni dzień nadsyłania zgłoszeń do udziału w konkursie FameLab,
  • 27 lutego 2016 r. – półfinał w Centrum Nauki Kopernik,
  • 16 kwietnia 2016 r. – finał w Centrum Nauki Kopernik,
  • 7-12 czerwca 2016 r. – finał międzynarodowy w Cheltenham.

Więcej informacji o konkursie na http://famelab.org.pl