Robomaticon 2018 - święto pasjonatów robotów

Roboty zmierzą się w 9 konkurencjach, fot. Piotr Kaczmarczyk, TVPW

Już po raz ósmy roboty przejmą dowodzenie nad Politechniką Warszawską. 3 marca 2018 roku w Gmachu Głównym spotkają się fani i twórcy robotów, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas tegorocznej edycji Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon.

„Uczyć bawiąc, bawić ucząc” - taka maksyma przyświeca organizatorom Robomaticonu. Turniej robotów z roku na rok rośnie w siłę i wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród uczestników wydarzenia. Jednak jego organizatorzy nie spoczywają na laurach i tak jak w latach poprzednich, również i w tym roku przygotowali moc atrakcji dla gości Robomaticonu.

Podczas wydarzenia dziesiątki robotów będą się ściągać, walczyć ze sobą, pokonywać przeszkody oraz wykonywać wiele innych zadań w różnorodnych konkurencjach:

• MicroMouse - jak najszybsze pokonanie labiryntu przez mysz robotyczną
  • Sumo - zapasy robotów w 3 kategoriach wagowych
  • Freestyle - dowolne konstrukcje
  • Humanoid Sprint - wyścigi robotów humanoidalnych
  • Line Follower - jak najszybsze pokonanie toru wyznaczonego przez czarną linię
  • Line Follower Enhanced - jak najszybsze pokonanie wyznaczonego toru z przeszkodami
  • Puck Collect - zbieranie krążków z planszy
  • Death Race - wyścig 2 robotów na śmierć i życie – tu nie obowiązują żadne reguły
  • Humanoid Sumo - walki robotów humanoidalnych w ringu

Dodatkowo, oprócz emocjonujących igrzysk robotycznych, przygotowano również atrakcje dla dzieci i młodzieży od 9 do 19 lat, m.in. turniej w okularach wirtualnej rzeczywistości, w którym nagrodą główną będzie dron z okularami wirtualnej rzeczywistości! Zapisy na warsztaty dla dzieci>>>

Wydarzenie organizują studenci z Koła Naukowego Robomatic Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji na stronie Robomaticonu.