Rektor PW otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej

Prof. Jan Szmidt otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej, fot. www.kpi.ua

Prof. Jan Szmidt odebrał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej. – To bardzo ważny dzień dla mnie i Politechniki Warszawskiej, i, jak sądzę, również ważny dla naszych narodów – mówił Rektor PW po odebraniu dyplomu. – Bardzo dziękuję za ten zaszczyt.

Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt otrzymał 4 września 2017 roku dyplom honoris causa Politechniki Kijowskiej im. Igora Sikorskiego. Obie uczelnie od lat ze sobą współpracują.

Podczas ceremonii wręczenia doktoratu Rektor PW wygłosił wykład na temat reformy szkolnictwa wyższego w Polsce. Rektor odnosił się także do tego, jakie wyzwania stawia przed uczelniami technicznymi współczesny świat. Podkreślał również znaczenie dalszej współpracy na wielu polach między Politechniką Warszawską i Kijowską.

– Technika będzie dyktowała kierunki rozwoju cywilizacyjnego świata zarówno w dobrym, jak i złym znaczeniu – mówił prof. Jan Szmidt. – To wielkie wyzwanie, które stoi przed Europą, a w szczególności przed nami, bratnimi krajami, Ukrainą i Polską.

Zobacz relację z uroczystości oraz wykład Rektora Politechniki Warszawskiej

źr. Politechnika Kijowska