Profesor Roman Barlik otrzymał Medal Politechniki Warszawskiej

Profesor Roman Barlik otrzymuje Medal PW z rąk Rektora Politechniki Warszawskiej

Profesor Roman Barlik otrzymał Medal Politechniki Warszawskiej z rąk prof. Jana Szmidta, Rektora PW, fot. BPI

Profesor Roman Barlik, ekspert w zakresie energoelektroniki i automatyki napędu elektrycznego, od ponad czterdziestu lat związany z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, został uhonorowany 44. Medalem Politechniki Warszawskiej Alma Mater Bene Merentibus.

6 marca 2018 r. podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych wręczony został kolejny Medal Politechniki Warszawskiej. To najwyższe odznaczenie naszej uczelni przyznawane przez Rektora.

Prof. dr hab. inż. Roman Barlik otrzymał to wyróżnienie za „wniesienie nowych wartości w rozwój krajowej i światowej energoelektroniki oraz za działania na rzecz polskiej społeczności naukowej”. Uroczystą laudację wygłosił prof. Lech Grzesiak, Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Medal Politechniki Warszawskiej to najwyższe odznaczenie przyznawane przez Rektora PW, fot. BPI

Prof. dr hab. inż. Roman Barlik prowadzi działalność naukowo-badawczą w zakresie elektrotechniki oraz automatyki i robotyki. Specjalizuje się w energoelektronice i automatyce napędu elektrycznego, a w szczególności w zakresie techniki przekształtnikowej w układach napędowych, elektroenergetyce rozproszonej, a także w obszarze zastosowań nowych technologii w energoelektronice.

Wśród osób uhonorowanych Medalem Politechniki Warszawskiej w ubiegłych latach są między innymi: Kardynał Józef Glemp, prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, prof. dr hab. inż. Piotr Wolański oraz prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości