Prof. Bohdan Macukow pozostanie przewodniczącym KAUT

Posiedzenie KRPUT w Politechnice Wrocławskiej

Posiedzenie KRPUT w Politechnice Wrocławskiej, fot. Krzysztof Mazur, PWr

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) wybrała przewodniczącego na kolejną kadencję. Po raz drugi będzie pełnił tę funkcję prof. dr hab. inż. Bohdan Macukow z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Pod koniec lutego 2017 roku odbyła się Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT), podczas której dokonano tego wyboru.

Do tej pory funkcję tę pełnili: prof. Alicja Konczakowska (Politechnika Gdańska), prof. Jerzy Świątek (Politechnika Wrocławska) oraz prof. Bohdan Macukow (Politechnika Warszawska) związany z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych  została powołana w 2001 r., a do jej głównych zadań należy m.in. pomoc uczelniom w zakresie wdrażania wewnętrznych systemów zapewniania jakości kształcenia, obsługa programu MOSTECH krajowej wymiany studentów oraz akredytacja środowiskowa.

źr. Biuletyn PW