Prezydent Izraela w Politechnice Warszawskiej

W ramach pierwszej zagranicznej wizyty po zaprzysiężeniu w lipcu na urząd prezydenta Izraela, Reuven Rivlin spotkał się 29 października z władzami oraz studentami Politechniki Warszawskiej.

Fotorelacja z wizyty prezydenta Izraela w Politechnice Warszawskiej

Była to pierwsza wizyta prezydenta Izraela w naszym kraju od sześciu lat. Gości zebranych w Małej Auli PW powitał prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. Podczas spotkania ze studentami prezydent Izraela pogratulował naszemu środowisku akademickiemu osiągnięć naukowych, a także wyraził zadowolenie z faktu, że mógł odwiedzić Uczelnię podczas swojego pobytu w Polsce.

- Prestiż tej uczelni jest znany. Przewiduję i jestem o tym w pełni przekonany, że wielu obecnych studentów Politechniki Warszawskiej będzie w przyszłości liderami Polski, Europy a także świata - powiedział Reuven Rivlin w Małej Auli Politechniki Warszawskiej. Podkreślił również, że historia związków polsko-żydowskich trwa już ponad tysiąc lat, a wielu Izraelczyków posiada polskie korzenie.

Po przemówieniu prezydenta Izraela zebrani w Małej Auli PW wysłuchali wykładu pt. „Innovation. Linear/Disruptive”, który wygłosił dr Yehoshua Gleitman, w przeszłości główny naukowiec w Izraelskim Ministerstwie Gospodarki, obecnie związany z sektorem prywatnym, zajmującym się finansowaniem innowacyjnych projektów inwestycyjnych.

Prezydent Reuven Rivlin spotkał się w Politechnice Warszawskiej z przedstawicielami polskiego środowiska naukowego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW, prof. dr hab. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki PW oraz prof. Michał Kleiber, prezes Polskiej Akademii Nauk.