Prezentacja projektów założeń do Ustawy 2.0 na PW

Wyniki prac trzech zespołów wyłonionych w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprezentowane zostaną w środę 1 marca 2017 roku o godzinie 15.00 w Auli Politechniki Warszawskiej.

Założenia do ustawy o szkolnictwie wyższym przedstawią: prof. Hubert Izdebski z Uniwersytetu SWPS, prof. Marek Kwiek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dr hab. Arkadiusz Radwan, Prezes Instytutu Allerhanda. Po prezentacji planowane jest wystąpienie wiceprezesa rady ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, a następnie sesja Q&A z udziałem przewodniczącego Rady Narodowego Kongresu Nauki Jarosława Górniaka oraz liderów trzech zespołów. Przewidziano również pytania od internautów.

Spotkanie w Auli Politechniki Warszawskiej będzie transmitowane na żywo na stronie Narodowego Kongresu Nauki.

Projekty założeń do ustawy 2.0 przygotowane przez poszczególne zespoły są opublikowane na stronie NKN oraz na stronie MNiSW,

Program spotkania:

• godz. 15.00 – prezentacja założeń przez wyłonione w konkursie Zespoły
  • godz. 16.45 – przerwa
  • godz. 17.15 – wystąpienie wiceprezesa rady ministrów Jarosława Gowina
  • godz. 17.30 – sesja pytań i odpowiedzi z udziałem przewodniczącego Rady NKN oraz liderów trzech Zespołów
  • godz. 18.30 – zakończenie spotkania

Prezentacja projektów to kolejny krok ku planowanej reformie nauki i szkolnictwa wyższego. Ostateczny projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym zostanie zaprezentowany podczas Narodowego Kongresu Nauki we wrześniu tego roku w Krakowie.

Udział w wydarzeniu na podstawie zaproszeń od organizatora.