Ponad 18 milionów złotych na badania i rozwój Politechniki Warszawskiej

Dofinansowanie pozwoli Uczelni utworzyć centrum geoprzestrzennych analiz naukowych na światowym poziomie, fot. UMWM

Znaczące dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Dokładnie 18 792 267, 62 zł wsparcia unijnego otrzymała Politechnika Warszawska w ramach RPO WM. Kwota zostanie przeznaczona na utworzenie Centrum Naukowych Analiz Geoprzestrzennych, Obliczeń Satelitarnych wraz z laboratoriami do testowania i certyfikacji produktów geomatycznych (CENAGIS). Umowę w tej sprawie podpisał w ostatni wtorek Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, oraz Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Nowa jednostka ma prowadzić działania służące wypracowaniu nowych modeli i algorytmów analizy danych, które będą wykorzystane w przemyśle, usługach i działalności urzędów publicznych. Dodatkowo badacze pracujący w nowym centrum skorzystają z rozbudowanej infrastruktury informatycznej, laboratoriów fizycznych, a także zbiorów danych przestrzennych oraz dedykowanej platformy analitycznej.

Więcej informacji na temat podpisanej umowy można znaleźć w Biuletynie Politechniki Warszawskiej.