Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z GITD

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Główny Inspektor Transportu Drogowego dr inż. Alvin Gajadhur, fot. GITD

Wspólne realizacje projektów w dziedzinie IT oraz wdrażanie i przejmowanie systemów teleinformatycznych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego – między innymi takie zadania przewiduje porozumienie podpisane między Politechniką Warszawską a Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

Umowę podpisali  5 kwietnia 2018 r. Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Główny Inspektor Transportu Drogowego dr inż. Alvin Gajadhur.

Wszechstronna współpraca będzie skupiać się na wspólnej realizacji projektów w dziedzinie IT, ich analizie, rozwoju, wdrażaniu oraz przejmowaniu systemów teleinformatycznych przez GITD. Celem porozumienia jest przygotowanie narzędzi wsparcia w procesie szkolenia pracowników ITD, a także tworzenia norm i standardów związanych z realizacją zadań ustawowych Inspekcji Transportu Drogowego.

fot. Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Przewidziana jest wymiana doświadczeń, mająca na celu wspólne podwyższanie standardów pracy. W planach są wspólne konferencje, warsztaty, prezentacje, pokazy czy szkolenia. Już teraz ITD oferuje studentom wiele stanowisk pracy czy praktyk. Podpisane porozumienie na pewno ułatwi tę współpracę.

źr. Główny Inspektorat Transportu Drogowego