Politechnika Warszawska dołącza do akcji BohaterON

Kartki z Politechniki Warszawskiej trafią do Powstańców związanych z Batalionem "Golski", fot. BPI

Zwykła pocztówka może czasem mieć wielkie znaczenie. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji BohaterON i wysłać kartki do Powstańców Warszawskich. Pocztówki z Politechniki Warszawskiej trafią do Powstańców walczących na terenie naszej uczelni w Batalionie "Golski".

Do przyłączenia się do akcji BohaterON zachęca Rektor Politechniki Warszawskiej. - Ta wielka, bohaterska walka miała miejsce również na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie Batalion "Golski" toczył ciężkie boje z przeważającymi siłami wroga - mówi prof. Jan Szmidt. - Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!

Powstanie Warszawskie było dramatycznym zrywem setek tysięcy warszawiaków. Walki nie ominęły także Politechniki Warszawskiej, żołnierzy jej broniących, nauczycieli akademickich i studentów. Terenu Politechniki ofiarnie bronił Batalion "Golski", którego pomnik na terenie kampusu przypomina nam o tych strasznych wydarzeniach. Zachęcamy do udziału w akcji wysyłania pocztówek do Powstańców – pokażmy im, że o nich pamiętamy.

Na stronie akcji BohaterOn znajduje się lista Powstańców Warszawskich, do których można wysłać kartki. Pocztówki można pobrać bezpłatnie w wyznaczonych punktach. Wystarczy wypisać kartkę, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej. Kartki trafiają do organizatora akcji, który następnie dostarcza je do konkretnych osób. Istnieje także możliwość wysłania kartki online.

Więcej informacji na stronie akcji BohaterON.