Politechnika Warszawska Filia w Płocku obchodzić będzie Jubileusz 50-lecia

fot. PW Filia w Płocku

Obchody Jubileuszu 50-lecia Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbędą się 22 kwietnia 2017 r.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 09:00 Mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Płocku pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Płockiego Piotra Libery.

Następnie o godz. 11:00 w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbędzie się Główna Uroczystość Jubileuszowa, podczas której uczestnicy wysłuchają Koncertu Zespołu VOŁOSI wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Artyści zaprezentują autorską muzykę instrumentalną wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu. Po części artystycznej nastąpi wręczenie medali i odznaczeń oraz wystąpienia okolicznościowe. Uroczystość zakończona zostanie uroczystym toastem.

Dla Absolwentów przewidziano w godzinach 14:00-16:00 spotkania z możliwością zwiedzania uczelni w Gmachu Głównym przy ul. Łukasiewicza 17 oraz Gmachu Mechaniki, al. Jachowicza 2.

Na koniec, wieczorem, w Domu Technika Absolwenci będą bawić się na Balu Jubileuszowym. Oprawę muzyczną imprezy zapewni zespół Terytoria

Gmach Mechaniki 1967 r.

Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku powołana została w dniu 18 kwietnia 1967 roku Zarządzeniem Ministra Oświaty i Szkolnictwa Wyższego. Była to jedyna stacjonarna jednostka szkolnictwa wyższego na obszarze północno-zachodniego Mazowsza. W ciągu całego 50-lecia swojej działalności jednostka ta przyczyniła się i nadal będzie przyczyniała się do rozwoju gospodarczego, społecznego, oświatowego i kulturalnego Miasta Płocka i regionu płockiego.