Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej "Od Mikro do Makro"

Fotorelacje

W dniach 15-16 maja 2015 roku odbył się pierwszy Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej pod hasłem "Od Mikro do Makro". Uczestniczyły w nim Wydziały PW, 40. wykładowców, 29. kół naukowych, firma Bayer, ADAMED SmartUP, Laboratorium Wiktora Niedzickiego oraz XIV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica i XIII Liceum Ogólnokształcące ze Szczecina.

W piątek, 15 maja podczas pierwszego dnia Pikniku Edukacyjnego przez Gmach Główny naszej Uczelni przewinęło się ponad 2,5 tys. osób. Przeprowadzono 40 wykładów - zainteresowani mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat laserów, hologramów, druku 3D czy dowiedzieć się ciekawostek m.in. o szkle metalicznym, samochodach elektrycznych i hybrydowych, robotyce medycznej. Wszystkie zajęcia podzielone były na 10. bloków tematycznych:

• Zainteresowania: natura i ekologia
  • Zainteresowania: matematyka, fizyka, informatyka
  • Zainteresowanie: nowe technologie i transport
  • Zainteresowania: chemia
  • Zainteresowania: nowe technologie,  fizyka i matematyka
  • Zainteresowania: nowe technologie i medycyna
  • Zarządzanie
  • Polska w kraju i na świecie
  • Ciekawostki technologiczne
  • Więcej niż inżynieria

Oprócz wykładów atrakcją była również odbywająca się w Dużej Auli wystawa pt. "Na skrzydłach czasu – ludzie i konstrukcje lotnicze Politechniki Warszawskiej".

Fotorelacja z pierwszego dnia Pikniku Edukacyjnego (15 maja)

W sobotę, na świeżym powietrzu każdy pasjonat nauki i nowych technologii mógł zobaczyć różne rozwiązania i eksperymenty prezentowane przez studenckie Koła Naukowe PW, Laboratorium Wiktora, ADAMED SmartUP i firmę Bayer. Można było m.in. sterować robotami, zasiąść w bolidzie wyścigowym, uczestniczyć w doświadczeniach chemicznych, spróbować swoich sił w kuchni molekularnej i wziąć udział w konkursie ekologicznym.  Swoją ofertę edukacyjną PW prezentowały stoiska: Biura Przyjęć na Studia, PW Junior, Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dla najmłodszych dostępne były dodatkowe atrakcje i zabawy oraz gra terenowa "Paszport na PW" i zajęcia "Budowa mostów". PW w tym dniu odwiedziło blisko 5 tys. osób.

Fotorelacja z drugiego dnia Pikniku Edukacyjnego (16 maja)

Koordynator wydarzenia: Biuro ds. Promocji i Informacji PW