PW w rankingu Times Higher Education by Subject

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Politechnika Warszawska jest jedyną polską uczelnią notowaną w rankingu Times Higher Education by Subject: engineering and technology. W zestawieniu 500 najlepszych szkół wyższych z całego świata, PW umieszczono w grupie znajdującej się na miejscach 401-500.

Zestawienie Times Higher Education by Subject opracowuje brytyjski magazyn "The Times Higher Education" poświęcony szkolnictwu wyższemu. Do stworzenia rankingu wykorzystuje się 13 kryteriów przyporządkowanych do pięciu filarów: nauczanie, badania, cytowalność, ocena międzynarodowa i przychody z przemysłu.

Ranking tematyczny dotyczący obszarów inżynieria i technologia (engineering and technology) obejmuje kilka węższych dziedzin. Są to ogólna inżynieria (general engineering), inżynieria elektryczna i elektroniczna (electrical and electronic engineering), mechanika i inżynieria lotnicza (mechanical and aerospace engineering), inżynieria lądowa (civil engineering) oraz inżynieria chemiczna (chemical engineering).

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie rankingu