PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

W tym roku już po raz jedenasty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zajęły w nim ex aequo pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, a na trzeciej - ex aequo - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Gdańską.

Konkurs PRODOK organizuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Jego celem jest wyłonienie uczelni stwarzającej najlepsze warunki studiowania dla doktorantów oraz promowanie dobrych praktyk na studiach doktoranckich.

W tym roku swoje zgłoszenia do konkursu przesłało 30 uczelni.

Konkurs oparty jest na ocenie kilkunastu kategorii. Są to (w części ankietowej): rekrutacja na studia doktoranckie, organizacja studiów doktoranckich, lektoraty, obciążenia dydaktyczne/regulamin studiów doktoranckich, stypendia doktoranckie, badania naukowe doktorantów, wspieranie współpracy międzynarodowej doktorantów, obecność przedstawicieli doktorantów w uczelnianych gremiach, warunki funkcjonowania samorządu doktorantów, pomoc prawna dla doktorantów, doktoranci z niepełnosprawnością, dodatkowe – wspieranie integracji doktorantów i inne rozwiązania prodoktoranckie nieujęte w zakresie poprzednich pytań oraz (w części zamkniętej): innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, umiędzynarodowienie.

Wyniki konkursu są dostępne na stronie Krajowej Reprezentacji Doktorantów