Znak Politechniki Warszawskiej

PROJEKTujeMY- trwają zapisy na warsztaty z architektury, dizajnu i grafiki

Z czego składa się dom? Czy można znaleźć dla papieru nowe, zaskakujące zastosowania? Jak zaprojektować ciekawe logo? Na te i inne pytania dotyczące architektury i dizajnu, warszawscy gimnazjaliści otrzymają odpowiedzi podczas warsztatów PROJEKTujeMY.

„PROJEKTujeMY" to cykl warsztatów z architektury, dizajnu i grafiki dla dzieci i młodzieży realizowany przez Fundację Inceptio. Projekt jest skierowany do uczniów warszawskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dzięki prostym ćwiczeniom projektowym, rozwijającym kreatywność i twórcze myślenie, młodzi ludzie zapoznają się z podstawami architektury, grafiki i dizajnu. Dowiedzą się m.in. jak powstaje dom, czy można znaleźć dla papieru nowe, zaskakujące zastosowania, jak urządzić mieszkanie, a także czy z nikomu już niepotrzebnych rzeczy można stworzyć nową jakość przedmiotów użytkowych?

W ramach projektu przeprowadzony zostanie weekendowy kurs dedykowany uczniom gimnazjum, składający się z 5 jednodniowych spotkań po 3 godziny lekcyjne każde. Zajęcia będą odbywały się na Politechnice Warszawskiej w soboty od 8 listopada do 6 grudnia 2014 roku.

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu m.st. Warszawy

Więcej o projekcie: www.inceptio.org.pl i na www.facebook.com/FundacjaInceptio