Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – trwają zapisy!

fot. inceptio.org.pl

Już po raz ósmy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wezmą udział w Obozie Naukowym Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja naukowo-rekreacyjnego obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w dwóch terminach: od 31 lipca do 6 sierpnia 2017 r. oraz od 6 do 12 sierpnia 2017 r. Gimnazjaliści i licealiści mogą rejestrować się na oba turnusy.

Podobnie jak w poprzednich latach, obóz skierowany jest do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi oraz planujących studiowanie na Politechnice Warszawskiej lub innej uczelni technicznej. W trakcie obozu każdy uczestnik weźmie udział w jednym z kilku 25-godzinnych warsztatów z zakresu nauk ścisłych i technicznych: biotechnologia z biochemią, chemia, fizyka, infomateria, mechatronika, programowanie w praktyce, robotyka, symulacje komputerowe.

Program warsztatów został opracowany w taki sposób, aby osoby biorące udział w obu turnusach mogły uczestniczyć w warsztatach o zbliżonej tematyce np. chemia i biotechnologia z biochemią, programowanie w praktyce i symulacje komputerowe lub mechatronika i robotyka. Pozwoli im to jeszcze lepiej zgłębić dziedzinę, która się interesują.

Każdy warsztat charakteryzuje się starannie opracowanym programem, łączącym elementy teoretyczne i praktyczne, co zachęci młodzież do aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej, absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów, działających w kołach naukowych tej uczelni.

Poza warsztatami naukowymi, które będą realizowane w pierwszej części dania, na uczestników Obozu czeka wiele atrakcyjnych zajęć w godzinach popołudniowych i wieczornych. Zajęcia sportowe i integracyjne takie jak piłka nożna i siatkowa, pływanie kajakami, granie w planszówki, wycieczka do Giżycka, ognisko i dyskoteka na plaży, to tylko część propozycji. Wieczorami dla chętnych przewidziana została również dodatkowa dawka wiedzy i atrakcji m.in.: pokazy eksperymentów chemicznych, wykłady popularno-naukowe, warsztaty fotograficzne, nauka języka migowego.

Organizatorami Obozu jest Fundacja Inceptio, a oficjalnym partnerem Politechnika Warszawska oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej KLATRAT.

Szczegóły: www.oboznaukowy.edu.pl