Naukowiec z Wydziału EiTI wśród Ambasadorów Kongresów Polskich

Prof. Józef Modelski

fot. Biuletyn PW

W tym roku do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 17 osób, głównie ze świata nauki, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu spotkań w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazł się prof. dr hab. inż. Józef Modelski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Prof. Modelski jest kierownikiem Zakładu Radiolokacji w Instytucie Radioelektroniki i Technik Multimedialnych na Wydziale EiTI PW.

Uroczysta gala, czyli spotkanie Ambasadorów z kapitułą, organizatorami programu oraz przedstawicielami branży spotkań odbyła się we wrześniu w Krakowie.

Program Ambasadorów Kongresów realizowany jest wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz Stowarzyszenie "Konferencje i Kongresy w Polsce". Jego celem jest wyróżnienie osób, które aktywnie i z wielkim zaangażowaniem pozyskują organizację kongresów dla Polski. Ambasadorowie Kongresów reprezentują nasz kraj w różnych strukturach międzynarodowych, wykorzystują tam swoje kontakty do promocji Polski, jej kultury i osiągnięć naukowych.

Źródło: www.pot.gov.pl