Nasza Uczelnia zaangażowana w ważny projekt dotyczący obronności

Przedstawiciele instytucji zaangażowanych w działalność Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej

Przedstawiciele Centrum Innowacji i Wdrożeń oraz instytucji z nim związanych, fot. Mesko

Praca badawczo-rozwojowa nad nowymi rozwiązaniami dla polskiego przemysłu obronnego - to główny cel Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej, które powstało w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Inicjatywę będą wspierać naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej.

Działalność Centrum Innowacji i Wdrożeń GAR oficjalnie zainaugurowano 9 stycznia 2017 roku. Jednostka zamierza realizować projekty związane z obecnymi programami modernizacyjnymi polskich sił zbrojnych, m.in. współtworzyć plany rozwoju amunicji i rakiet, prowadzić projekty badawczo-rozwojowe, unowocześniać zaplecze badawcze, rozwijać współpracę ze środowiskiem akademickim i naukowym, pozyskiwać kadrę inżynierską oraz skutecznie zdobywać fundusze na realizowane przedsięwzięcia.

Ponadto, przy Centrum Innowacji i Wdrożeń utworzono Komitet Ekspertów, składający się z naukowców z naszej Uczelni, AGH i Politechniki Świętokrzyskiej. Przewodniczącym tego gremium został prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Źródło: Mesko