Nagroda „Pro Juvenes” dla Rektora Politechniki Warszawskiej, profesora Jana Szmidta.

Profesor Jan Szmidt, Rektor PW, podczas VI Gali "Pro Juvenes", fot. rzecznik MNiSW

Podczas VI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przyznano statuetki w trzynastu kategoriach. Wyróżniono tym samym szczególnie aktywnych studentów, prowadzone przez nich inicjatywy, a także podmioty wspierające działalność młodych ludzi.

Zwycięzców konkursu wybierano na dwa sposoby. O wyróżnieniach przyznawanych wybitnym studentom a także ich inicjatywom decydowano podczas głosowania internetowego. Wyboru laureatów nagród dla podmiotów i osobowości wspierających środowisko studenckie dokonywała Kapituła Konkursowa. To właśnie jej decyzją zdobywcą statuetki w kategorii Prostudencki Autorytet stał się Rektor PW, prof. Jan Szmidt. W swoim wystąpieniu Rektor podkreślał m.in. znaczenie Konstytucji dla Nauki w procesie wzmacniania wartości dyplomów Uczelni.

Nagrody „Pro Juvenes” to inicjatywa prowadzona przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku.