Na Wydziale MiNI powstało laboratorium analizy danych

Dziekan Wydziału MiNI, dr hab. inż. Wojciech Domitrz, prof. PW uroczyście otwiera MI^2 DataLab

Wśród gości wydarzenia był Dziekan Wydziału MiNI, dr hab. inż. Wojciech Domitrz, prof. PW, fot. BPI

Polska ma potencjał, by stać się jednym z najważniejszych miejsce na świecie zajmujących się data science - przekonywali przedstawiciele Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz firmy Nethone 1 czerwca 2017 roku podczas uroczystego otwarcia MI^2 DataLab. Nowe laboratorium to szansa, by jeszcze lepiej niż dotąd wykorzystywać możliwości i pomysły ludzi zainteresowanych analizą danych.

MI^2 DataLab jest pomyślane jako miejsce, w którym będą prowadzone badania związane z rozwojem nowych metod analizy danych: modelowaniem statystycznym, inżynierią projektów badawczych, uczeniem maszynowym czy wizualizacją danych. Swoje projekty badawcze będzie realizować tu Grupa MI^2, zrzeszająca studentów i absolwentów Wydziałów Matematyki i Nauk Informacyjnych PW oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz tego lab będzie regularnie wykorzystywany do organizacji warsztatów, hackathonów i meet-upów.

W dniu otwarcia można było obejrzeć lab i porozmawiać z przedstawicielami Grupy MI^2. Zwiedzający mogli także wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania było LEGO Mindstorms.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Utworzenie MI^2 DataLab to wspólna inicjatywa Grupy MI^2 oraz firmy Nethone, wchodzącej w skład Grupy Daftcode. Otwarcie tego miejsca zbiega się w czasie z uruchomieniem na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW nowego kierunku studiów inżynierskich - inżynierii i analizy danych.