Konwersatorium z Profesorem Kenneth'em Joel'em Shapiro

18 października 2012 roku Profesor wygłosi odczyt pt. „The Social Construction of Animals in the Laboratory: The Protean Rodent”.

Profesor Kenneth Joel Shapiro jest absolwentem Harvard University i Duke University, wybitnym uczonym z zakresu psychologii oraz psychologii zwierząt, założycielem i dyrektorem wykonawczym w Animals and Society Institute w Stanach Zjednoczonych, którego kadra zajmuje się zgłębianiem wiedzy dotyczącej relacji człowiek-zwierzę, zależnościami pomiędzy okrucieństwem wobec zwierząt a aktami okrucieństwa wobec ludzi, jak również działaniami na rzecz ochrony zwierząt. Profesor Shapiro współtworzył i nadal zasiada w komitetach redakcyjnych uznanych pism z zakresu psychologii: Journal of Phenomenological Psychology, Society and animals: Journal of Human – Animal Studies.

Konwersatorium odbędzie się w czwartek, 18 października 2012 r. o godzinie 16.15 w sali 134 Gmachu Głównego PW. Po wykładzie odbędzie się poczęstunek i dyskusja z wykładowcą.

Więcej informacji dostępnych na stronie Konwersatorium PW - http://www.konwersatorium.pw.edu.pl