Konwersatorium PW - "Space 4.0"

Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt w ramach cyklu Konwersatorium PW pt. "Space 4.0". Odczyt wygłosi Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Johann-Dietrich (« Jan ») Wörner jest Dyrektorem Generalnym Europejskiej Agencji Kosmicznej od 2015 r. Urodził się w Niemczech, studiował na uniwersytetach technicznych w Berlinie i w Darmstadt. W Japonii zajmował się problematyką zabezpieczeń elektrowni jądrowych przed ryzykiem trzęsień ziemi. Był prezydentem uczelni technicznej w Darmstadt w latach 1995-2007. Otrzymał wiele nagród, jest członkiem licznych akademii naukowych w Niemczech, jak również należy do grona ekspertów związanych z polityką energetyczną w tym kraju.

Więcej szczegółów biograficznych pod adresem ESA.

Konwersatorium odbędzie się w czwartek, 12 stycznia 2017 r. o godz. 15.30 w Sali Senatu nr 124 Gmachu Głównego PW.

Po odczycie organizatorzy zapraszają na dyskusję i poczęstunek w kawiarni Konwersatorium, sala nr 123 GG PW.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Konwersatorium.