Jesteśmy technicznie najlepsi według QS World University Rankings

W 6. edycji rankingu QS World University Rankings by Subject Politechnika Warszawska ponownie uplasowała się na 1. miejscu wśród polskich uczelni technicznych.

W tegorocznej edycji Politechnika Warszawska była nominowana w 6 kategoriach: Computer Science & Info Systems, Civil & Structural Engineering, Electrical Engineering, Mechanical Engineering, Mathematics oraz Physics & Astronomy.

W 2016 roku nasza Uczelnia we wszystkich kategoriach odnotowała wzrost lub zachowała pozycję z poprzedniej edycji. Najlepiej notowanym kierunkiem na Politechnice Warszawskiej wciąż jest Electrical Engineering (na pozycji 101-150).

Ranking QS jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, obok takich jak Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank. Bierze pod uwagę ponad 970 uczelni z całego świata. Pod marką QS publikowane są rankingi podzielone ze względu na region, typ uniwersytetu czy kierunki studiów. Ranking QS jako jeden z trzech rankingów edukacyjnych – obok rankingu Perspektywy oraz Expert RA Russian universities ranking - posiada akredytację jakości IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.