„Inżynierka” – Politechnika Warszawska ma własne ciastko

Zwycięzca konkursu na nazwę ciastka

Zwycięzca konkursu na nazwę ciastka - Maciej Trzaskowski – doktorant na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej, fot. BPI

Nasz Uczelnia ma nareszcie swój przysmak. Po tym jak zostało wybrane ciastko PW, ogłoszony został konkurs na jego nazwę. Dziś – podczas obchodów Święta PW, ogłosiliśmy wyniki.

Największą popularnością wśród nadesłanych propozycji cieszyła się nazwa „Inżynierka”. Również jury przypadła do gustu. Zwycięzcą konkursu na nazwę ciastka PW został Maciej Trzaskowski – doktorant na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Pan Maciej jako pierwszy zaproponował nazwę „Inżynierka”. Załączył również ciekawe uzasadnienie: Każdy tu chce ją zdobyć – tak jak zjeść ciastko, trwa to 4 lata – tyle ile warstw na ciastku.

W konkursie udział wzięło 113 osób, które zaproponowały łącznie 70 różnych nazw. Wśród propozycji pojawiły się również takie nazwy jak Ekierek, Sesja czy Pewutka.

Nagrodę w postaci plecaka, vouchera do cukierni Sweet Moments, która jest autorem ciastka oraz dyplomu wręczył zwycięzcy Prorektor ds. Studenckich dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW.