Instameet na Politechnice Warszawskiej

fot. Hashtagalek

Po raz pierwszy w historii Politechnika Warszawska gościła w swoich progach fanów fotografii mobilnej. Specjalnie dla nich zorganizowany został spacer po miejscach niezwykłych i na co dzień niedostępnych.

W sobotę 27 maja 2017 r. na Politechnice odbył się Instameet, w którym udział wzięło ponad 30 fotografów z całej Polski, którzy specjalnie na tę okazję postanowili przyjechać do Warszawy i zobaczyć politechniczne zakątki.

- Instameet to spacer fotografów mobilnych wybraną trasą połączony z robieniem zdjęć - mówi Jarosław Marciuk, twórca pierwszej polskiej społeczności fotografów mobilnych Instagramers @IgersGdansk (2011 rok), a obecnie zarządzający @IgersPoland. - Odwiedzamy ciekawe lub niedostępne miejsca. Dzielimy się doświadczeniami związanymi z Instagramem i fotografią, a po spacerze spotykamy się dodatkowo w pubie. Uczestnicy często obserwują się nawzajem na Instagramie, a Instameet pozwala poznać się w świecie rzeczywistym. Przy okazji to świetna zabawa. Dlatego nieważne, czy jesteś początkującym, czy bardziej zaawansowanym użytkownikiem Instagrama, przyjdź i baw się z Igersami. W Polsce jest ponad 25 grup miejskich Igers, które organizują różne wydarzenia.

Gmachy PW wznoszone były przez ponad sto lat. Przemijający czas nie zawsze bywał dla Politechniki łaskawy, jednak wszystko to, co wydarzyło się przez ostatnie stulecie, kształtowało ją i pozwoliło jej zdobyć miano nie tylko jednej z najlpeszych, ale i najpiękniejszych polskich uczelni. Wśród miejsc, które odwiedzili goście, znalazły się m.in. Wydział Transportu, Wydział Chemiczny, Wydział Fizyki, Wydział Elektryczny, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, a także Gmach Główny. Każdy wydział pokazał się z jak najlepszej strony, w każdym budynku co innego przyciągało zainteresowanie fotografów.

Przez cały czas trwania spaceru zwiedzającym towarzyszył przewodnik, który przedstawił historię poszczególnych miejsc.

Część zdjęć wykonanych przez fotografów zobaczyć można na oficjalnej stronie Instagramers Poland

Zdjęcia ze spaceru zobaczyć można w Galerii