Inauguracja tegorocznej edycji akcji Dziewczyny na Politechniki

Dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni akcji Dziewczyny na Politechniki podczas konferencji w CZIiTT PW, fot. BPI

To już 10 lat akcji Dziewczyny na Politechniki. W Dzień Kobiet, 8 marca 2017 roku, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii zainaugurowano tegoroczną edycję wydarzenia. Nasza Uczelnia również weźmie w niej udział.

W Polce coraz więcej dziewczyn decyduje się na studia techniczne. – W skali kraju w ciągu tej dekady udział dziewczyn na politechnikach wzrósł o prawie 10% i oscyluje teraz wokół 38% – mówiła dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni akcji.

Podczas konferencji prasowej inaugurującej tegoroczną edycję akcji prof. Jan Szmidt, Rektor PW, podkreślał jak ważna jest to inicjatywa. – Kobiety nareszcie uwierzyły, że również mogą być świetnymi inżynierami – mówił.

W Polsce tylko 13% informatyków to kobiety. Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z Koalicją na Rzecz Polskich Innowacji w tym roku zainaugurowała program „IT for SHE”, którego celem jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Jego elementy to: największy w Europie obóz dla dziewczyn w IT, program mentoringowy w najlepszych firmach technologicznych oraz kampania wolontariacka w małych miejscowościach i wsiach, zachęcająca do nauki programowania.

Zachęcamy do udziału w tegorocznym Dniu Otwartym tylko dla Dziewczyn na PW. Tym razem chcemy pokazać dziewczynom, że „Nauka jest Kobietą”. Więcej informacji na stronie internetowej PW oraz na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.