Gleboznawca z harmonijką, czyli człowiek orkiestra - nowy wpis na blogu

Dr hab. Antoni Szafranek gra hymn geodetów na balu z okazji 95-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, fot.: kadr z filmu na kanale geoforumPL na YT

Jest kopalnią opowieści o swojej rodzinie, której dzieje niejednokrotnie przeplatały się z trudnymi momentami w historii Polski. Od 44 lat pracuje jako nauczyciel akademicki. Grał na harmonijce w Tajlandii, USA i Szwajcarii. O kim mowa?

Na Politechnice dr hab. Antoni Szafranek pracuje już 44 lata. Pan doktor zaczął używać harmonijki podczas zajęć na uczelni kilka lat temu. – Dla studentów jest to zawsze totalne zaskoczenie – mówi z uśmiechem na twarzy dr hab. Szafranek. – Pierwszy raz zagrałem przed Bożym Narodzeniem. Potem rozpocząłem tradycję grania na pierwszych ćwiczeniach lub wykładach, które prowadzę w danym semestrze – wyjaśnia.

Więcej o swojej pracy, pasji i studentach dr hab. Antoni Szafranek opowiada w najnowszym wpisie z serii #ludziePW na blogu Plac Politechniki 1.