Znak Politechniki Warszawskiej

Finał akcji Fundacji One Day na PW

Gwiazdka Fundacji One Day 2018, fot. BPI

Gwiazdka Fundacji One Day 2018, fot. BPI

Magia - tak można określić jednym słowem to co wydarzyło się 11 grudnia 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. To właśnie wtedy w Dużej Auli odbyła się kolejna Gwiazdka Fundacji One Day. Politechnika Warszawska jest Partnerem Strategicznym Projektu.

Wszystkie dzieci i młodzież, wolontariuszy i gwiazdy zgromadzone w Dużej Auli przywitali na Gwiazdce prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich oraz Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

Dzięki naukowym atrakcjom przygotowanym przez Koło Naukowe Biotechnologów Herbion, Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej oraz Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej podczas imprezy dzieci zarówno dobrze bawiły się, jak i uczyły.

W wydarzeniu uczestniczyły wspierające akcję gwiazdy. Na scenie wystąpili: Dawid Kwiatkowski, Baron, Patricia Kazadi. W Dużej Auli PW pojawili się również: Julia Kuczyńska, Klaudia Halejcio, Maja Sablewska, Mikołaj Mikołajczak, Krzysztof JANKES Jankowski, czy Alżbeta Lenska. Galę poprowadziła Grażyna Wolszczak.

„Gwiazdka One Day” to odbywająca się od kilku lat ogólnopolska akcja świąteczna dla dzieci z placówek opiekuńczo - wychowawczych oraz domów dziecka. W ramach akcji każdego roku Fundacja One Day spełnia indywidualne marzenia kilkuset dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz domów dziecka z całej Polski. To niezwykła impreza świąteczna, organizowana tuż przed Bożym Narodzeniem. Tego dnia do Warszawy zjeżdżają maluchy i młodzież z placówek opiekuńczych, aby raz w roku poczuć się wyjątkowo. W ubiegłym roku impreza zawitała po raz pierwszy do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.