Dekada Biura Karier PW

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej obchodzi jubileusz 10-lecia swojego powstania. Z tej okazji zorganizowano konferencję, która odbyła się 19 listopada 2014 roku w Małej Auli w Gmachu Głównym PW.

Fotorelacja z konferencji

Konferencja pt. "10 lat Dobrych Praktyk Biura Karier Politechniki Warszawskiej" była nie tylko okazją do przedstawienia osiągnięć i historii jednostki, ale umożliwiła też wymianę doświadczeń z przedstawicielami zaproszonych instytucji. Wśród nich byli reprezentanci biur karier z kilku polskich uczelni, pracodawcy, studenci oraz doradcy zawodowi.

W ramach realizowanych prelekcji i paneli dyskusyjnych uczestnicy wydarzenia mogli przyjrzeć się zagadnieniom związanym z praktykami i stażami oraz zatrudnianiem ludzi młodych.

W konferencji uczestniczyły także władze Uczelni: prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Zbigniew Kledyński, Prorektor ds. Ogólnych, prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich oraz prof. nzw. dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów.

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zostało założone w 2004 roku. Uruchomiony przez biuro portal internetowy może się pochwalić rekordową w skali akademickich biur karier liczbą zamieszczanych ogłoszeń. W zeszłym roku było ich niemal 10,5 tys. Tegoroczny „jubilat” stale pogłębia także współpracę z pracodawcami. Na przestrzeni ostatnich trzech lat Biuro Karier PW zanotowało trzykrotny wzrost liczby osób korzystających ze wszystkich oferowanych usług.

Gościem specjalnym konferencji był Leszek Cichy, absolwent Politechniki Warszawskiej, biznesmen, naukowiec, alpinista (pierwsze wejście zimowe na Mount Everest).

Więcej informacji na temat Biura Karier PW można znaleźć na stronie: www.bk.pw.edu.pl