BayLab dla młodych naukowców

13 marca 2014 roku rusza akcja firmy Bayer – Naukowe Czwartki. Jest to program skierowany do małych naukowców – do udziału są zaproszone dzieci od 8 roku życia oraz ich opiekunowie.

Salon multimedialny BayLab to unikatowa możliwość spotkania z nauką w namacalnym, praktycznym wymiarze. Część laboratoryjna umożliwia przeprowadzanie szeregu doświadczeń z wykorzystaniem sprzętu diagnostycznego i odczynników. Do dyspozycji są mikroskopy oraz wielofunkcyjny stół dotykowy. W części multimedialnej można zapoznać się z filmami popularnonaukowymi, w tym filmami 3D, ukazującymi analogie między światem rzeczywistym a światem nauki.

Naukowe Czwartki są elementem programu promowania nauki Making Science Make Sense. Patronat honorowy nad programem objęła Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Aby wziąć udział w warsztatach i pokazach multimedialnych należy zarejestrować się na stronie: www.baylab.bayer.com.pl