Awans Politechniki Warszawskiej w światowym rankingu QS by Subject

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

fot. BPI

Politechnika Warszawska poprawiła swoje wyniki w dwóch kluczowych dla jej działania obszarach: Engineering & Technology oraz Natural Sciences.

W Engineering & Technology PW zajęła 192. miejsce na świecie. To o 14 miejsc lepiej niż w zestawieniu z 2016 roku. Dodatkowo Politechnika ma najlepszy wynik ze wszystkich polskich uczelni.

W Natural Sciences PW została sklasyfikowana na 270. miejscu na świecie – w stosunku do ubiegłorocznego rankingu awansowała o 128 pozycji. Jest też w tym obszarze drugą uczelnią w Polsce.

Twórcy ranking przebadali  4438 uczelni z całego świata, do zestawienia zakwalifikowało się 3098, w sumie sklasyfikowano 1117 z nich.

W obszarze Engineering & Technology Politechnika Warszawska jest notowana w 5 z 6 kategorii, w 4 jest najlepsza w Polsce.

W Natural Sciences natomiast jest notowana w 4 z 7 kategorii, w jednej na pierwszym miejscu w naszym kraju.

Ranking QS by Subject należy do grupy rankingów przygotowywanych przez firmę Quacquarelli Symonds, międzynarodowego eksperta w zakresie szkolnictwa wyższego. Główny (ogólny) ranking QS jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, obok takich jak Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Szczegółowe informacje o najnowszym zestawieniu na stronie rankingu QS by Subject