Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych, która odbędzie się 27 marca 2017 roku o godzinie 11:00 w Małej Auli w Gmachu Głównym PW.

Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej

Gmach Główny PW nocą

Politechnika Warszawska dołącza do programu Nocy Muzeów w Warszawie. 20 maja 2017 roku będziecie mogli zwiedzić PW z przewodnikiem, obejrzeć specjalne wystawy czy wziąć udział w wyjątkowych wykładach.

Trzej nowi profesorowie na Politechnice Warszawskiej

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Profesorami nauk technicznych zostali dr hab. inż. Andrzej Garbacz (dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej), dr hab. inż. Jarosław Mizera (dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej) i dr hab. inż. Yevhen Yashchyshyn (zastępca dyrektora ds. naukowych Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych). 

Prof. Bohdan Macukow pozostanie przewodniczącym KUAT

Posiedzenie KRPUT w Politechnice Wrocławskiej

Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych (KAUT) wybrała przewodniczącego na kolejną kadencję. Po raz drugi będzie pełnił tę funkcję prof. dr hab. inż. Bohdan Macukow z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Inauguracja tegorocznej edycji akcji Dziewczyny na Politechniki

To już 10 lat akcji Dziewczyny na Politechniki. W Dzień Kobiet, 8 marca 2017 roku, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii zainaugurowano tegoroczną edycję wydarzenia. Nasza Uczelnia również weźmie w niej udział.

Wydział Architektury PW partnerem programu Mieszkanie Plus

Podpisanie listu intencyjnego między BGK Nieruchomości S.A. i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej

Wspólne prowadzenie badań naukowych, tworzenie wyspecjalizowanych grup eksperckich oraz wypracowanie nowych metod i narzędzi w obszarze budownictwa mieszkaniowego - to główne założenia listu intencyjnego, który 7 marca 2017 r. podpisali przedstawiciele BGK Nieruchomości S.A. i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. 

Awans Politechniki Warszawskiej w światowym rankingu QS by Subject

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska poprawiła swoje wyniki w dwóch kluczowych dla jej działania obszarach: Engineering & Technology oraz Natural Sciences. 

Współpraca naszej Uczelni oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Marcin Cichy, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podpisują umowę o współpracy

Obie instytucje będą wspierały inicjatywy dotyczące m.in. zintegrowanych platform teleinformatycznych, narzędzi programistycznych oraz współczesnych zastosowań Internetu. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 3 marca 2017 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. 

Sklep internetowy Politechniki Warszawskiej otwarty dla wszystkich!

Gadżety z logo PW mogą już kupić nie tylko pracownicy Uczelni, ale przede wszystkim studenci, nasi absolwenci i przyjaciele Politechniki. Co można kupić w naszym sklepie? Sprawdźcie sami na sklep.pw.edu.pl.

O przyszłości szkolnictwa wyższego w Politechnice Warszawskiej

Konferencja "Ustawa 2.0" w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej

Trzy projekty, trzy niezależne zespoły ekspertów, wiele miesięcy pracy, konsultacji, spotkań. 1 marca 2017 roku podczas konferencji „Ustawa 2.0” w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej zostały przedstawione propozycje zmian w Prawie o szkolnictwie wyższym.

Prezentacja projektów założeń do Ustawy 2.0 na PW

Wyniki prac trzech zespołów wyłonionych w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprezentowane zostaną w środę 1 marca 2017 roku o godzinie 15.00 w Auli Politechniki Warszawskiej.

Robomaticon 2017

Roboty podczas zawodów

Świetni konstruktorzy robotów, najciekawsze rozwiązania technologiczne, ekscytujące konkurencje i znakomita zabawa – tak właśnie zapowiada się tegoroczny Robomaticon. 4 marca 2017 roku szykuje się najlepsza okazja na dobrą zabawę dla całej rodziny pośród technologii.

Nowy projekt MNiSW "Inkubator Innowacyjności +" na PW - nabór technologii

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i PIAP-Scientech przystępują do realizacji projektu w ramach programu „Inkubator Innowacyjności +” finansowanego ze środków MNiSW.

Konkurs na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji

Zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji organizowanym przez Fundację Rektorów Polskich oraz Pearson Central Europe Sp. z o.o. Fundacja Rektorów Polskich oraz firma Pearson od 2013 r. wspólnie prowadzą projekt badawczy poświęcony rozpoznaniu zasadności i możliwości wprowadzenia do systemu polskiego szkolnictwa wyższego kwalifikacji 5. poziomu PRK.

Identyfikacja wizualna PW doceniona w Plebiscycie na Polski Rebranding Roku 2016

W głosowaniu czytelników rebranding naszej Uczelni zajął 3. miejsce. Zwycięzcą okazała się identyfikacja wizualna Arrinera Hussarya, a na drugim miejscu ze swoją zmianą wizualną uplasowała się firma eSky.

Spotkanie w sprawie technicznych aspektów zabezpieczania danych osobowych

W środę, 15 lutego w Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się spotkanie dotyczące technicznych aspektów zabezpieczania danych osobowych.

Pracownik PW z nagrodą Laury Buildera 2016

Paweł Chudzik

Paweł Chudzik, pracownik Zakładu Konstrukcji Betonowych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej otrzymał wyróżnienie Laury Buildera 2016 za dotychczasową działalność projektową. Gala wręczenia nagród Builder Awards odbyła się 25 stycznia 2017 roku w Warszawie.

Luty na Politechnice Warszawskiej

Sprawdź, co wydarzy się w tym miesiącu

Wykłady Centrum Studiów Zaawansowanych

Trwają zapisy na wykłady na semestr letni 2016/2017 organizowane przez Centrum Studiów Zaawansowanych. Oferta kierowana jest przede wszystkim do doktorantów naszej Uczelni, ale mogą skorzystać z niej również studenci i pracownicy naukowi z innych instytucji badawczych.

Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska jest najbardziej widoczną w sieci uczelnią techniczną w Polsce według najnowszego rankingu „Web of Universities".

"Złoty Inżynier 2016" - wśród nominowanych nasi absolwenci

Statuetka Złoteo Inżyniera

Kto w tym roku otrzyma tytuł "Złotego Inżyniera"? "Przegląd Techniczny" już 23. raz organizuje plebiscyt, w którym wybiera najbardziej wyróżniającego się inżyniera minionego roku. Wśród kandydatów są absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – trwają zapisy!

Już po raz ósmy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wezmą udział w Obozie Naukowym Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja naukowo-rekreacyjnego obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w dwóch terminach: od 31 lipca do 6 sierpnia 2017 r. oraz od 6 do 12 sierpnia 2017 r. Gimnazjaliści i licealiści mogą rejestrować się na oba turnusy.

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaangażowany w międzynarodowy projekt GETM3

26-27 stycznia w Newcastle Business School odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt Global Entrepreneurial Talent Management 3 – GETM3. To 4-letni projekt badawczy, w którym dużą rolę odgrywają mobilności naukowców. Dzięki wyjazdom, poza realizacją celów projektu, uczestnicy mają możliwość wymiany wiedzy, rozwijania umiejętności oraz nawiązywania kontaktów zawodowych.

XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa

Zeszłoroczny laureat nagrody promocyjnej w Konkursie o Nagrodę Siemensa - dr inż. Krzysztof Wildner z PW

Politechnika Warszawska i SIEMENS Sp. z o.o. ogłaszają XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2016. Konkurs promuje wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce.

Naukowcy z PW w Naukowej Grupie Doradczej przy GK PGNiG

Pełny skład Naukowej Grupy Doradczej

Politechnika Warszawska ma trzech przedstawicieli w Naukowej Grupy Doradczej przy Grupie Kapitałowej PGNiG. To dr hab. inż. Jarosław Arabas, prof. PW z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, prof. dr hab. inż. Jarosław Mizera, dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Osiadacz z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Grupa właśnie rozpoczęła swoją drugą kadencję.