Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Z nami konferencja "Transplantacja – darem życia"

Prorektor ds. Studenckich, dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW wita gości konferencji

O stanie polskiej transplantologii, pobieraniu nerek od żywego dawcy, zadaniach szpitalnego koordynatora transplantacyjnego, rejestrowaniu dawców szpiku i życiu po przeszczepie opowiadali goście konferencji, która 19 stycznia 2017 roku odbyła się na Politechnice Warszawskiej. 

Politechnika Warszawska w rankingu "Web of Universities"

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu najbardziej widocznych szkół wyższych w sieci.

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na PW

Zajęcia plastyczne

Seniorzy spotykają się już na Politechnice Warszawskiej od 10 lat. Uczą się obsługi komputera, języków obcych, biorą udział w wykładach, wycieczkach czy zajęciach sportowych. 24 stycznia 2017 roku odbędą się uroczyste obchody 10-lecia UTW.

Świętowaliśmy pierwsze urodziny CZIiTT PW

Anna Rogowska podsumowuje rok działalności CZIiTT-u

Były podsumowania dotychczasowej działalności i plany na przyszłość, wspomnienia i podziękowania – pracownicy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosili 17 stycznia 2017 roku do swojego nowoczesnego budynku, żeby wraz z gośćmi świętować pierwsze urodziny jednostki. 

Styczeń na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co wydarzy się na naszej Uczelni

Pierwsze urodziny Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Budynek CZiITT

Zapraszamy na wydarzenie

Nominacja profesorska dla kolejnego naukowca z naszej Uczelni

Pałac Prezydencki w Warszawie

Dr hab. inż. Tomasz Sosnowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 59 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 11 stycznia 2017 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. 

Konwersatorium PW - "Space 4.0"

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt w ramach cyklu Konwersatorium PW pt. "Space 4.0". Odczyt wygłosi Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zaproszenie na konferencję „Transplantacja – darem życia”

W imieniu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Politechnika Warszawska zaprasza do udziału w konferencji „Transplantacja – darem życia”, która odbędzie się 19 stycznia 2017 r. (czwartek) w Małej Auli w godzinach 9.30.00-11.30. Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii transplantacji narządów i tkanek. 

Nasza Uczelnia zaangażowana w ważny projekt dotyczący obronności

Przedstawiciele instytucji zaangażowanych w działalność Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej

Praca badawczo-rozwojowa nad nowymi rozwiązaniami dla polskiego przemysłu obronnego - to główny cel Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej, które powstało w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Inicjatywę będą wspierać naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej.

Szkoły z patronatem PW najlepsze w Rankingu Liceów Ogólnokształcących

Warszawski Salon Maturzystów 2016

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie zajęło pierwsze miejsce w najnowszym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy". Na drugiej pozycji w zestawieniu sklasyfikowano XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. Patronat nad obiema szkołami sprawuje nasza Uczelnia.

Bal Karnawałowy Fizyków

Bal Fizyków

Aula Gmachu Fizyki, karnawałowe dekoracje i pięknie ubrane, roztańczone pary – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Fizyków. Bal planowany jest na 11 lutego 2017 roku.

Koncert "My też... Szukamy Stajenki" kolejną odsłoną Wielkiej Muzyki w Małej Auli

The Engineers Band

8 stycznia 2017 roku w warszawskim Kościele Najświętszego Zbawiciela odbył się XCV koncert Wielkiej Muzyki w Małej Auli. Orkiestra Rozrywkowa "The Engineers Band" wykonała kolędy i pastorałki autorstwa Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

Pierwsze urodziny Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Tu nauka spotyka się z biznesem, tu studenci pracują nad swoimi projektami, tu dyskutuje się nad rozwiązaniami z zakresu transferu technologii. 17 stycznia 2017 roku podsumujemy rok działalności CZIiTT PW.

Podsumowanie 2016 roku

Najważniejsze wydarzenia z życia naszej Uczelni

Nagrody Wydziałowe Polskiej Akademii Nauk dla naszych naukowców

Logo Polskiej Akademii Nauk

Dr hab. inż. Magdalena Jasińska z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz dr hab. inż. Bartłomiej Salski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych otrzymali nagrody naukowe Wydziałowe Polskiej Akademii Nauk (Wydział IV Nauk Technicznych). 

Absolwentka PW nagrodzona w konkursie "Skomplikowane i proste"

Logo konkursu "Skomplikowane i proste"

Mgr inż. Oliwia Kalwasińska, absolwentka studiów magisterskich z inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej zdobyła trzecią nagrodę w XII konkursie miesięcznika "Forum Akademickie" na artykuł popularnonaukowy "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach".

Kolejna Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki

Logo Narodowego Kongresu Nauki

"Ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej" to tytuł kolejnej Konferencji Programowej Narodowego Kongresu Nauki. Konferencja odbędzie się w Katowicach w dniach 26-27 stycznia 2017 roku. 

Politechnika Warszawska stworzy Warszawski Indeks Powietrza

Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor PW ds. Rozwoju

Prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor PW ds. Rozwoju i Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy podpisali umowę na opracowanie i wdrożenie Warszawskiego Indeksu Powietrza. Dzięki niemu na bieżąco będzie można śledzić aktualną jakość powietrza w stolicy.

FameLab 2017 – trwają zgłoszenia do konkursu

Rusza 6. edycja konkursu i programu rozwoju umiejętności komunikacyjnych naukowców, który przygotował już 50 polskich badaczy do sprawnego opowiadania o tym, czym się zajmują. Trwają zgłoszenia do konkursu – zachęcamy studentów i naukowców z PW do udziału w nim.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW za nami

turniej brydżowy na PW

W tegorocznym turnieju wzięło udział aż 80 par! 11 grudnia 2016 roku Duża Aula wypełniła się fanami tej gry po same brzegi.

Wystawa "Historia fizyki na Politechnice Warszawskiej"

Gmach Fizyki - zdjęcie archiwalne

Historia fizyki na Politechnice Warszawskiej sięga 1898 roku, kiedy to powołano do życia Warszawski Instytut Politechniczny im. Cara Mikołaja II. O tym jak znaczącą rolę przywiązywano do nauczania fizyki, świadczy fakt, że wśród pierwszych wzniesionych na terenie Kampusu budynków był właśnie Gmach Fizyki i Elektrotechniki. 15 grudnia 2016 roku o godz. 14.00 w Gmachu Muzeum PW odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej historii fizyki na naszej Uczelni.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej świętował 65-lecie

Zespół Pieśni i Tańca PW podczas występu

Pięć akademickich zespołów pieśni i tańca w jednej sali – tak niesamowite widowisko mieliśmy okazję oglądać w piątek, 9 grudnia 2016 roku w Dużej Auli. Tym samym zakończyliśmy obchody jubileuszu 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Szlachetna Paczka studentów Politechniki Warszawskiej

Samorząd Studentów PW podczas pakowania paczek dla rodzin ze Szlachetnej Paczki

Już po raz trzeci Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej przyłączył się do charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku udało się zebrać dary dla czterech rodzin.

Stanowisko MNiSW na temat sytuacji studentów z zagranicy w Polsce

Za Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamieszczamy komunikat dotyczący warunków studiowania i bezpieczeństwa zagranicznych studentów w Polsce.