Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

PW w rankingu Times Higher Education by Subject

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska jest jedyną polską uczelnią notowaną w rankingu Times Higher Education by Subject: engineering and technology. W zestawieniu 500 najlepszych szkół wyższych z całego świata, PW umieszczono w grupie znajdującej się na miejscach 401-500.

Podsumowanie badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów

Studenci z pracami dyplomowymi

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT po raz szósty przeprowadziły badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów. Wśród jego uczestników znalazły się 2018 osób, które w ostatnich latach ukończyły naszą Uczelnię, przede wszystkim absolwenci z rocznika 2015/2016.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Płocku

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

To już 51. inauguracja roku akademickiego w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W uroczystości, 6 października 2017 roku, uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz licznie zaproszeni goście.

"Medicina – Scientia – Cultura" – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

Wybitni naukowcy z całego świata, trzy polskie uczelnie, a w tle historia życia i osiągnięć Marii Skłodowskiej-Curie. W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla zapraszamy do udziału w konferencji MSC2017 – "Medicina – Scientia – Cultura". Konferencja odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2017.

Naukowiec z Wydziału EiTI wśród Ambasadorów Kongresów Polskich

Prof. Józef Modelski

W tym roku do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 17 osób, głównie ze świata nauki, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu spotkań w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazł się prof. dr hab. inż. Józef Modelski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Wywiad z Bogumiłą Dziedzic, Kierownik Przedszkola PW "Bobotechnika"

Bogumiła Dziedzic, Kierownik Przedszkola PW,

Od przedszkolaka do emeryta – Politechnika kształci przez całe życie. Przedszkole PW „Bobotechnika” powstało w lutym 2017 roku. W nowym roku szkolnym zajęcia ruszyły już pełną parą, ale wciąż jest szansa, żeby zapisać swoje dziecko do politechnicznego przedszkola. O tym, jak wyglądają zajęcia w „Bobotechnice”, co zrobić, żeby przedszkole było dla dzieci drugim domem i o planach rozwoju placówki rozmawiamy z Kierownik Przedszkola, Bogumiłą Dziedzic.

Dwa politechniczne projekty z unijnym dofinansowaniem

Kampus Nowych Technologii Politechniki Warszawskiej oraz Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku znalazły się na liście projektów z zakresu rozwoju zaplecza badawczego instytucji naukowych, które wybrano do wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Październik na Politechnice Warszawskiej

Sprawdź, co czeka nas w tym miesiącu!

Forum Dialogu Nauka - Przemysł: budujemy narodowy system innowacji

Forum to wydarzenie, którego celem jest zbliżenie wszystkich środowisk zaangażowanych w budowę narodowego systemu innowacji. Będzie ono okazją do wymiany informacji, wiedzy oraz dyskusji dotyczącej postępu technologicznego Polski. W Forum wezmą udział m.in. wicepremierzy Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki, Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt oraz Prorektor ds. współpracy Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Jerzy Lis.

Rozpoczęliśmy rok akademicki 2017/2018

Rektor Politechniki Warszawskiej podczas inauguracji roku akademickiego 2017/2018

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz liczni zaproszeni goście zebrali się w Gmachu Głównym PW, by rozpocząć kolejny rok akademicki. W uroczystości, która odbyła się 2 października 2017 roku, uczestniczyli rektorzy uczelni z całej Polski, przedstawiciele ministerstw, ważnych instytucji państwowych, wojska, duchowieństwa, przemysłu i biznesu oraz ambasadorowie. Nie mogło zabraknąć również osób związanych z Politechniką Warszawską, w tym studentów, byłych rektorów, absolwentów i przyjaciół naszej Uczelni.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Inauguracja roku akademickiego w Gmachu Głównym PW

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki

Liceum im. Stefana Batorego z patronatem Politechniki Warszawskiej

Barbara Kordas i prof. Janusz Walo

Do grona szkół objętych patronatem naszej Uczelni dołączyło II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Podczas spotkania, które odbyło się 19 września 2017 r. na Politechnice Warszawskiej, porozumienie w tej sprawie podpisali Prorektor ds. Studenckich - dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW oraz Dyrektor II LO - Barbara Kordas. 

Wrzesień na Politechnice Warszawskiej

Zobacz, co czeka nas w tym miesiącu

Rektor PW otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej

Prof. Jan Szmidt odebrał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej. – To bardzo ważny dzień dla mnie i Politechniki Warszawskiej, i, jak sądzę, również ważny dla naszych narodów – mówił Rektor PW po odebraniu dyplomu. – Bardzo dziękuję za ten zaszczyt.

Politechnika Warszawska w rankingu Times Higher Education

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education PW znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-800. Spośród 12 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu wyższą pozycję od Politechniki zajął tylko Uniwersytet Warszawski (miejsca 501-600).

Prestiżowa nagroda dla naszego Zespołu Pieśni i Tańca

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca w Gmachu Głównym PW

Od 2011 roku władze Łowicza honorują osoby i grupy szczególnie zasłużone dla kultury ludowej. Laureaci odsłaniają swoje tablice w łowickiej alei gwiozd na Starym Rynku. W tym roku tego zaszczytu dostąpił Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska dołącza do akcji BohaterON

Zwykła pocztówka może czasem mieć wielkie znaczenie. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji BohaterON i wysłać kartki do Powstańców Warszawskich. Pocztówki z Politechniki Warszawskiej trafią do Powstańców walczących na terenie naszej uczelni w Batalionie "Golski".

Wygraliśmy konkurs "Modernizacja Roku 2016"

Gmach Główny PW

Gmach Główny zdobył nagrodę w kat. "Obiekty zabytkowe"

Śladami Powstania Warszawskiego na PW

Powstanie dzień po dniu

Identyfikacja wizualna PW w finale konkursu Dobry Wzór 2017

Przykłady materiałów informacyjno-promocyjnych PW wykorzystujących nową identyfikację wizualną Uczelni

Znamy najlepsze projekty zgłoszone do 24. edycji konkursu Dobry Wzór. Wśród nich jest rebranding i identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, stworzone przez studio graficzne Podpunkt.

Politechnika upamiętni 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Pomnik Batalionu „Golski” na terenie Kampusu Centralnego PW

W czasie Powstania na terenie naszej Uczelni toczyły się zaciekłe walki. Obszaru tego bronił 3 Batalion Pancerny AK z kpt. Stefanem Golędzinowskim „Golskim” jako dowódcą. Na przełomie lipca i sierpnia w szczególny sposób wspominamy tych, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach.

Prof. Janusz Walo prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW

Podczas XXXIX Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Geodetów Polskich wybrano nowe władze. Prezesem na najbliższe cztery lata został dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, Prorektor ds. Studenckich.

Na naszej Uczelni będą realizowane doktoraty wdrożeniowe

Naukowiec w laboratorium

Wydziały PW otrzymały finansowanie na realizację programu "Doktorat wdrożeniowy". Pierwsi doktoranci, którzy będą przygotowywali swoje prace w ścisłej współpracy z przedsiębiorcą, mają rozpocząć studia już w październiku.

Prezydent RP Andrzej Duda w Politechnice Warszawskiej

- Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - zapowiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu, odbywającej się 30 czerwca 2017 r. na Politechnice Warszawskiej.

Studenci Politechniki zaprojektują Mieszkanie Plus

Jarosław Gowin, podczas konferencji Mieszkanie Plus

– Aktywne włączenie się uczelni wyższych w realizację programu Mieszkanie Plus to ważny impuls do rozwoju innowacyjnych rozwiązań na rynku mieszkaniowym – uważa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 29 czerwca 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ogłoszone zostały założenia konkursu dla studentów "Dom jutra. Model budownictwa dostępnego".