Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Robomaticon – turniej robotów na Politechnice Warszawskiej

Roboty podczas zawodów

Świetni konstruktorzy robotów, najciekawsze rozwiązania technologiczne, ekscytujące konkurencje i znakomita zabawa – tak właśnie zapowiada się tegoroczny Robomaticon. 4 marca 2017 roku szykuje się najlepsza okazja na dobrą zabawę dla całej rodziny pośród technologii.

Nowy projekt MNiSW "Inkubator Innowacyjności +" na PW - nabór technologii

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i PIAP-Scientech przystępują do realizacji projektu w ramach programu „Inkubator Innowacyjności +” finansowanego ze środków MNiSW.

Konkurs na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji

Zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji organizowanym przez Fundację Rektorów Polskich oraz Pearson Central Europe Sp. z o.o. Fundacja Rektorów Polskich oraz firma Pearson od 2013 r. wspólnie prowadzą projekt badawczy poświęcony rozpoznaniu zasadności i możliwości wprowadzenia do systemu polskiego szkolnictwa wyższego kwalifikacji 5. poziomu PRK.

Identyfikacja wizualna PW doceniona w Plebiscycie na Polski Rebranding Roku 2016

W głosowaniu czytelników rebranding naszej Uczelni zajął 3. miejsce. Zwycięzcą okazała się identyfikacja wizualna Arrinera Hussarya, a na drugim miejscu ze swoją zmianą wizualną uplasowała się firma eSky.

Spotkanie w sprawie technicznych aspektów zabezpieczania danych osobowych

W środę, 15 lutego w Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się spotkanie dotyczące technicznych aspektów zabezpieczania danych osobowych.

Pracownik PW z nagrodą Laury Buildera 2016

Paweł Chudzik

Paweł Chudzik, pracownik Zakładu Konstrukcji Betonowych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej otrzymał wyróżnienie Laury Buildera 2016 za dotychczasową działalność projektową. Gala wręczenia nagród Builder Awards odbyła się 25 stycznia 2017 roku w Warszawie.

Luty na Politechnice Warszawskiej

Sprawdź, co wydarzy się w tym miesiącu

Wykłady Centrum Studiów Zaawansowanych

Trwają zapisy na wykłady na semestr letni 2016/2017 organizowane przez Centrum Studiów Zaawansowanych. Oferta kierowana jest przede wszystkim do doktorantów naszej Uczelni, ale mogą skorzystać z niej również studenci i pracownicy naukowi z innych instytucji badawczych.

Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Politechnika Warszawska jest najbardziej widoczną w sieci uczelnią techniczną w Polsce według najnowszego rankingu „Web of Universities".

"Złoty Inżynier 2016" - wśród nominowanych nasi absolwenci

Statuetka Złoteo Inżyniera

Kto w tym roku otrzyma tytuł "Złotego Inżyniera"? "Przegląd Techniczny" już 23. raz organizuje plebiscyt, w którym wybiera najbardziej wyróżniającego się inżyniera minionego roku. Wśród kandydatów są absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – trwają zapisy!

Już po raz ósmy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wezmą udział w Obozie Naukowym Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja naukowo-rekreacyjnego obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w dwóch terminach: od 31 lipca do 6 sierpnia 2017 r. oraz od 6 do 12 sierpnia 2017 r. Gimnazjaliści i licealiści mogą rejestrować się na oba turnusy.

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaangażowany w międzynarodowy projekt GETM3

26-27 stycznia w Newcastle Business School odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt Global Entrepreneurial Talent Management 3 – GETM3. To 4-letni projekt badawczy, w którym dużą rolę odgrywają mobilności naukowców. Dzięki wyjazdom, poza realizacją celów projektu, uczestnicy mają możliwość wymiany wiedzy, rozwijania umiejętności oraz nawiązywania kontaktów zawodowych.

XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa

Zeszłoroczny laureat nagrody promocyjnej w Konkursie o Nagrodę Siemensa - dr inż. Krzysztof Wildner z PW

Politechnika Warszawska i SIEMENS Sp. z o.o. ogłaszają XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2016. Konkurs promuje wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce.

Naukowcy z PW w Naukowej Grupie Doradczej przy GK PGNiG

Pełny skład Naukowej Grupy Doradczej

Politechnika Warszawska ma trzech przedstawicieli w Naukowej Grupy Doradczej przy Grupie Kapitałowej PGNiG. To dr hab. inż. Jarosław Arabas, prof. PW z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, prof. dr hab. inż. Jarosław Mizera, dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Osiadacz z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Grupa właśnie rozpoczęła swoją drugą kadencję. 

Finał konkursu na Polski Rebranding Roku 2016

Głosuj na Politechnikę Warszawską!

Trwa zimowa sesja egzaminacyjna

Studenci w Dużej Auli Gmachu Głównego

Można zaklinać rzeczywistość, ale kalendarz jest nieubłagany: 29 stycznia  – 12 lutego 2017 roku to na Politechnice Warszawskiej czas sesji. Co zrobić, żeby przetrwać ten okres bez przesadnych nerwów? Pytamy w Biurze Karier PW.

Finał 4. edycji Kreatywnego Semestru Projektowego

Podczas finału interdyscyplinarne zespoły studenckie zaprezentują wyniki semestralnej pracy nad projektami zleconymi przez przedsiębiorców, tj. Willson&Brown, Saule Technologies oraz Polskie Sieci Elektroenegetyczne. Spotkanie to będzie również doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń w zakresie współpracy nauki z biznesem oraz networkingu.

Współpraca PW i Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk

 Prorektor ds. Studiów dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein, prof. PW; Dziekan Wydziału Zarządzania dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW; Dyrektor Instytutu dr hab. Celina Nowak, prof. nadz. INP PAN; mecenas dr Grzegorz Sibiga z INP PAN

Wspólne inicjatywy w zakresie działań naukowych i dydaktycznych - to główny cel porozumienia, które 24 stycznia 2017 roku zawarły Politechnika Warszawska i Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. 

Politechnika Warszawska zacieśnia współpracę badawczą z WAT

Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej i płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, prof. WAT, Rektor-Komendant

Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawarły umowę w sprawie utworzenia konsorcjum naukowego. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 18 stycznia 2017 r. w Gmachu Głównym PW.

Złota Odznaka PTETiS dla Politechniki Warszawskiej

Rektor PW, prof. Jan Szmidt odbiera Złotą Odznakę z rąk przewodniczącego PTETiS, prof. Krzysztofa Kulczyńskiego

Politechnika Warszawska otrzymała od Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej Złotą Odznakę za wspieranie działalności i współdziałanie w zakresie upowszechniania elektrotechniki i elektroniki w Polsce.

Nasi naukowcy opracują specjalistyczny samochód elektryczny

Podpisanie umowy między przedstawicielami PW i funduszu inwestycyjnego HardGamma Ventures

Vylson - tak nazywa się pojazd zasilany energią elektryczną, który ma powstać w wyniku współpracy naukowców z Politechniki Warszawskiej i inwestorów z funduszu inwestycyjnego HardGamma Ventures (HGV). Umowę w tej sprawie przedstawiciele obu instytucji popisali 23 stycznia 2017 roku w Gmachu Głównym PW. 

10-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Duża Aula w Gmachu Głównym PW

Seniorzy na Politechnice Warszawskiej

Orkiestra z Pekinu wystąpi w cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Beijing Chamber Orchestra

Przed nami już 96. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 2 lutego 2017 roku na Politechnikę przyjedzie Pekińska Międzynarodowa Orkiestra Kameralna.

Z nami konferencja "Transplantacja – darem życia"

Prorektor ds. Studenckich, dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW wita gości konferencji

O stanie polskiej transplantologii, pobieraniu nerek od żywego dawcy, zadaniach szpitalnego koordynatora transplantacyjnego, rejestrowaniu dawców szpiku i życiu po przeszczepie opowiadali goście konferencji, która 19 stycznia 2017 roku odbyła się na Politechnice Warszawskiej. 

Politechnika Warszawska w Transparent Ranking

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu cytowalności, stworzonym na podstawie Google Scholar.