Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

PW członkiem zwycięskiego konsorcjum naukowego

Konsorcjum naukowe, w skład którego wchodzi Politechnika Warszawska, a także Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Samorząd Województwa Mazowieckiego zdobyło największą liczbę punktów za wniosek złożony w konkursie na projekty badawcze w ramach Programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków – GOSPOSTRATEG”. Konkurs ogłoszony został przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Profesor Grzegorz Pawlicki z Medalem Politechniki Warszawskiej

Medal odebrany przez Laureata nosi numer 45, fot. Biuro Rektora

Profesor Grzegorz Pawlicki, ekspert w zakresie inżynierii biomedycznej - od ponad sześćdziesięciu lat związany z Politechniką Warszawską, a w szczególności z Wydziałem Mechatroniki, którego był dziekanem, został uhonorowany 45. Medalem Politechniki Warszawskiej Alma Mater Bene Merentibus.

Znamy wyniki XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa

Jakub Ciarka otrzymał Nagrodę Siemensa dla Absolwentów z dziedziny Elektroenergetyki I stopnia, fot. Biuro Rektora

Jury XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów  Automatyki i Robotyki, a także II edycji Konkursu dla Absolwentów Elektroenergetyki, wybrało zwycięzców w każdej z kategorii.

Politechnika Warszawska i Veolia Energia Warszawa S.A. nawiązują współpracę

fot. Biuro Rektora PW

15 czerwca 2018 r. w  Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej podpisano ramową umowę o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a  Veolią Energia Warszawa. Dokument w imieniu spółki sygnował Jacky Lacombe - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Veolii Energii Warszawa oraz ze strony uczelni prof. dr hab. inż.  Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

CIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Z okazji 10-lecia powstania Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, w sobotę 16 czerwca odbędzie się koncert z cyklu "Wielka Muzyka w Małej Auli". Już po raz 103. w Małej Auli rozbrzmią dźwięki Wielkiej Muzyki, tym razem w związku z jubileuszem Wydziału AiNS. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Promocja bolidu e-MaksPower z PROMykiem

Zespół pracujący nad projektem e-MaksPower

Prestiżowa nagroda dla PW

Promocje doktorskie i habilitacyjne w Politechnice Warszawskiej, wręczenie Medalu PW oraz rozdanie nagród w Konkursie o Nagrodę Siemensa

Medal Politechniki Warszawskiej

18 czerwca 2018 r.  o godz. 11.00 podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych Politechnika Warszawska uhonoruje najwyższym odznaczeniem uczelni prof. dr. hab. inż. Grzegorza Pawlickiego. Nagrodę Siemensa odbiorą laureaci konkursu.

Dziekan Wydziału Transportu nagrodzona

Statuetka Kobiety Roku w Infrastrukturze i Transporcie

Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, otrzymała tytuł Kobiety Roku w Infrastrukturze i Transporcie podczas Gali "Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie", która odbyła się 6 czerwca 2018 roku.

Zawody SUMO Robotów LEGO na Politechnice Warszawskiej

SUMO roboty

Zawody SUMO robotów oraz konkurs Freestyle to główne atrakcje, które będą czekać na uczestników 5.edycji wydarzenia skierowanego do młodych miłośników automatyki i robotyki, zaplanowanego na 17 czerwca (niedziela). Impreza potrwa od godziny 9.00 do 18.00.

Nawiązanie współpracy z Tianjin University

fot. Biuletyn PW

Pod koniec maja Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele chińskiego Tianjin University. Uczelnie podpisały list intencyjny oraz umowę dotyczącą wymiany studentów. Spotkanie miało miejsce 28 maja 2018 r. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli TJU w PW.

Wizyta Rektora Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie

fot. Biuletyn PW

Wizyta Rektora prof. Yevgena I. Sokola była związana rozpoczęciem współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Politechniką Warszawską i Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Charkowie „Charkowskim Politechnicznym Instytutem”.

PW utrzymała miejsce w rankingu QS WUR

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W najnowszym zestawieniu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 601-650 (podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach). Jest też trzecią polską uczelnią w rankingu.

„Na spotkanie do Ministerstwa jeżdżę na rowerze” - nowy wpis na blogu

Rektor Walo biegł w maratonie sztafet Ekiden 12 maja 2018 r., fot. Twitter ProrektorPW

Profesor PW, działacz społeczny i miłośnik jazdy na rowerze. W 2016 wybrany na stanowisko Prorektora ds. Studenckich PW. W najnowszym wpisie na blogu prof. Janusz Walo opowiada o tym jak wygląda jego standardowy dzień pracy oraz kiedy najbardziej odpoczywa.

Zespół z CZIiTT PW opracował ważną publikację dla NCBR

Pracownicy Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW uczestniczyli w ważnym projekcie zleconym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Efektem ich prac jest "Poradnik kwalifikowania zadań w projektach B+R o charakterze społeczno-ekonomicznym do definicji ustawy o zasadach finansowania nauk", przygotowany we współpracy z autorytetami naukowymi i ekspertami.

Portal Kandydata zdobywcą brązowego miecza w tegorocznej edycji konkursu KTR 2018

Polski konkurs reklamy KTR to coroczne, topowe wydarzenie skierowane do twórców branży medialnej i reklamowej, których działalność wpisuje się w jedną z kategorii: Craft, Design, Communication oraz najlepsza kampania społeczna. W jubileuszowej, piętnastej już edycji KTR, Portal rekrutacyjny Politechniki Warszawskiej został odznaczony brązowym mieczem w kategorii Design.

Politechnika Warszawska trzecią uczelnią w Polsce

Rektorzy i prorektorzy najlepszych uczelni akademickich w Polsce

Wyniki Rankingu Perspektyw

W Politechnice Warszawskiej ogłoszono konkurs Trzecia Misja Uczelni

Trzecia Misja Uczelni to nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju/fot. Biuletyn PW

„Trzecia Misja Uczelni” to nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy na ten cel 200 mln złotych.

„Dzień i Noc PW” za nami

Dzieci świetnie bawiły się podczas pokazu ogromnych baniek mydlanych, fot. BPI

Pasjonujące wykłady, interesujące warsztaty, piękna architektura i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych podczas Dnia i Nocy PW.

Seminarium naukowe „Patriotyzm i niepodległość – dar czy wyzwania”

Na początku czerwca na Politechnice Warszawskiej odbędzie się spotkanie, którego gościem specjalnym będzie prof. Jan Żaryn, Senator RP. To już kolejne wydarzenie będące częścią uczelnianych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z APS Energia

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z APS Energia

Wspólne realizacje projektów mających na celu zwiększenie poziomu wiedzy branżowej wśród studentów i absolwentów PW – między innymi takie zadania przewiduje porozumienie podpisane między Politechniką Warszawską a APS Energia.

Politechnika Warszawska i Akademia Marynarki Wojennej zacieśniają współpracę

Sygnatariusze umowy o współpracy: prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. dr hab. Tomasz Szubrycht/fot. BPW

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. Tomasz Szubrycht podpisali porozumienie o współpracy. Spotkanie zorganizowano 7 maja 2018 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Znamy zwycięskie projekty w konkursie Mieszkanie Plus - Modelowy Dom jednorodzinny

Plakat konkursu

Zaprojektowanie trwałych, energooszczędnych, estetycznych oraz szybkich w realizacji domów - przed takim zadaniem stanęli uczestnicy rywalizacji. Wśród laureatów konkursów znaleźli się  pracownicy i studenci Wydziału Architektury PW.

Przedszkole na medal - głosuj na „Bobotechnikę”

Dzieci w przedszkolu Politechniki Warszawskiej

Trwa plebiscyt na najlepsze przedszkole 2018 r. Wśród nominowanych do tego zaszczytnego tytułu znalazła się „Bobotechnika”, czyli przedszkole działające przy Politechnice Warszawskiej.

Za nami międzynarodowa konferencja GETM3 Warsaw Sandpit

Uczestnicy GETM3 Warsaw Sandpit podczas warsztatów

Blisko 40 badaczy reprezentujących 8 narodowości spotkało się w Warszawie i Płocku na konferencji i serii warsztatów badawczych. Uczestnicy wydarzeń dyskutowali nad strategią zarządzania talentami oraz możliwych skutecznych metodach badań najmłodszych pokoleń wchodzących na rynek pracy.

Nominacja profesorska dla naukowca z PW

Dr hab. inż. Tomasz Wiśniewski, prof. PW, z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 52 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 25 kwietnia 2018 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.