Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Uroczyste Posiedzenie Senatu: nominacje doktorskie, Medal PW i nagrody

To ostatnie przed przerwą wakacyjną Uroczyste Posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej. 27 czerwca 2017 roku poznaliśmy m.in. nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Rektor wręczył także Medal PW Marii Czupratowskiej-Semczuk.

Politechnika Warszawska i Exatel rozpoczynają współpracę

Umowę o współpracy w zakresie wymiany wiedzy, wsparcia technologicznego oraz prac merytorycznych podpisali przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i firmy Exatel. Porozumienie zostało zawarte 26 czerwca 2017 roku.

Wykładowca Filii PW i jego uczniowie z tytułem "Płocczanin Roku 2016"

Dr hab. Janusz Kempa podczas ogłoszenia wyników plebiscytu "Płocczanin Roku 2016"

Po raz pierwszy w historii plebiscytu dwoje kandydatów zdobyło tę samą liczbę głosów - tytuł "Płocczanina Roku 2016" otrzymali Beata Olszewska oraz dr hab. Janusz Kempa wraz z grupą uczniów klasy akademickiej Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

Najlepsze wynalazki 7. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

„Amortyzator Magnetyczny”, „Lighthands” i „Emergency helmet” to nazwy trzech wynalazków, które zwyciężyły w konkursie Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

The Engineers Band zagra w ramach Europejskiego Stadionu Kultury

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej wystąpi podczas międzynarodowego festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. The Engineers Band weźmie udział w finałowym utworze koncertu głównego, który odbędzie się 23 czerwca 2017 roku o godzinie 20:00.

PW będzie współpracowała z Ursus S.A. i Ursus Bus S.A.

Politechnika Warszawska razem z Ursus Bus S.A. chce zaprojektować bezemisyjny, elektryczny autobus. Pojazd ma być konkurencyjny i innowacyjny na rynku polskim i światowym, szczególnie pod kątem parametrów technicznych i finansowych.

Nasze kierunki studiów w czołówce rankingu Perspektywy 2017

Studentka PW z indeksem

Aż 24 programy studiów realizowane przez wydziały Politechniki Warszawskiej znalazły się na podium Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2017. Zestawienie to towarzyszy Rankingowi Szkół Wyższych. 

PKP Energetyka i Politechnika Warszawska zacieśniają współpracę

Przedmiotem współpracy obu podmiotów będzie wykorzystanie potencjału Politechniki Warszawskiej w zakresie inicjowania i wspólnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla sektora elektroenergetycznego oraz kolejowego w Polsce z możliwością wspólnego aplikowania o środki zewnętrzne w tym zakresie.

Uczniowie z polskiej szkoły na Litwie odwiedzili naszą Uczelnię

Uczniowie ze szkoły w Suderwie wraz z opiekunami i przedstawicielami Politechniki Warszawskiej

Młodzież z polskiej szkoły w Suderwie na Litwie przyjechała do Polski na kilkudniową wycieczkę. Jednym z punktów ich pobytu była wizyta na Politechnice Warszawskiej.

Zespół z Wydziału Transportu brał udział w pracach nad stacjami II linii metra

Metro Warszawskie ogłosiło wyniki konkursu na kolejne stacje II linii metra. Zwyciężyła koncepcja architektoniczna konsorcjum firm AMC – Andrzej Chołdzyński i Biura Projektów „Metroprojekt”. W projekt swój wkład wniósł także Wydział Transportu PW.

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2017 za nami

Tysiące miłośników nauki odwiedziło w tym roku Politechnikę Warszawską podczas Pikniku Edukacyjnego. Pasjonujące wykłady, warsztaty z programowania, pokazy kół naukowych i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych.

Jesteśmy trzecią uczelnią w Polsce

Rektorzy i prorektorzy najlepszych uczelni akademickich w Polsce

Wyniki Rankingu Perspektyw

Politechnika Warszawska utrzymała miejsce w rankingu QS World

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W najnowszym zestawieniu QS World, obejmującym najlepsze uczelnie z całego świata, nasza Politechnika, tak samo jak przed rokiem, znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-650. Zajęła też trzecie miejsce wśród polskich uczelni.

Politechnika Warszawska w finale plebiscytu „Modernizacja Roku”

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Nasza Uczelnia ma szansę na nagrodę w XXI Ogólnopolskim Konkursie na najlepsze modernizacje roku. W finale plebiscytu znalazło się wykonanie rewitalizacji Gmachu Głównego PW wraz z przebudową.

Kongres innoSHARE'17 pod patronatem honorowym PW

Dwa dni prelekcji, wystąpień, pitchów, prezentacji i dyskusji z praktykami innowacji z nauki i biznesu – tak w skrócie można opisać trzecią edycję Kongresu Polski Innowacyjnej -  innoSHARE'17 - people, knowledge, impactktóra odbędzie się 21-22.06.2017 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Profesor Janusz Zieliński otrzymał nagrodę od PKN ORLEN S.A.

Prorektor ds. Filii w Płocku, prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla PKN ORLEN S.A.”. 

Kampania "Zabierz PW na wakacje" nagrodzona PROMykiem

W poprzednie wakacje zachęcaliśmy Was do wspólnej zabawy na Snapchacie Politechniki Warszawskiej. Nasza kampania "Zabierz PW na wakacje" została nagrodzona przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.

PW społecznie

O tym, że robotyka pasjonuje najmłodszych wiemy już od dawna. Dlatego też staramy się podsycać w nich tę ciekawość i zapoznawać dzieci z interesującymi zagadnieniami świata robotów, poprzez udział w licznych zajęciach edukacyjnych.

SiMR z pasją o zabytkowych pojazdach

To była prawdziwa gratka dla pasjonatów motoryzacji. X Ogólnopolskie Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych zgromadziło miłośników zabytkowych samochodów i motocykli, specjalistów branży pojazdowej, sympatyków starej motoryzacji, a także osoby zainteresowane osiągnięciami dawnej i współczesnej myśli inżynierskiej.

Wystawa fotograficzna pt. Zawsze w biegu. Jan Rodowicz „Anoda”

Wystawa przybliża sylwetkę Jana Rodowicza „Anody” – studenta Politechniki Warszawskiej, a zarazem Powstańca Warszawskiego, żołnierza Batalionu „Zośka” i kawalera Orderu Virtuti Militari. Warto poznać losy tej wybitnej postaci poprzez fotografie archiwalne, fragmenty wspomnień i wypowiedzi, a także prace wykonane przez „Anodę” w trakcie studiów na Wydziale Architektury.

Na Wydziale MiNI powstało laboratorium analizy danych

Dziekan Wydziału MiNI, dr hab. inż. Wojciech Domitrz, prof. PW uroczyście otwiera MI^2 DataLab

Polska ma potencjał, by stać się jednym z najważniejszych miejsce na świecie zajmujących się data science - przekonywali przedstawiciele Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz firmy Nethone 1 czerwca 2017 roku podczas uroczystego otwarcia MI^2 DataLab. Nowe laboratorium to szansa, by jeszcze lepiej niż dotąd wykorzystywać możliwości i pomysły ludzi zainteresowanych analizą danych.

Instameet na Politechnice Warszawskiej

Po raz pierwszy w historii Politechnika Warszawska gościła w swoich progach fanów fotografii mobilnej. Specjalnie dla nich zorganizowany został spacer po miejscach niezwykłych i na co dzień niedostępnych.

Wybrano laureatów Nagrody im. Prof. Jana Czochralskiego

Podczas posiedzenia, które odbyło się 30 marca 2017 r., Kapituła Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego wybrała zwycięzców trzeciej edycji Konkursu. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się jesienią 2017 roku.

Politechnika Warszawska i Krajowa Szkoła Administracji Publicznej podpisały porozumienie

Interdyscyplinarne porozumienie dotyczące współpracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego zawarte zostało pomiędzy Politechniką Warszawską a Krajową Szkołą Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Umowę sygnowano 22 maja 2017 r.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Gmach Główny PW PW

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.