Znak Politechniki Warszawskiej

Aktualności

Marcin Kaczkan: „Jak jest się zimą na K2, to musi być ciężko”

Marcin Kaczkan

Na co dzień zajmuje się optoelektroniką na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych i prowadzi zajęcia ze studentami. Bardziej ekstremalnych wrażeń szuka w wysokich górach. Pod koniec grudnia wyjedzie z polskim zespołem himalaistów do Karakorum, by po raz pierwszy w historii zdobyć zimą „górę gór” – K2. O tym, jak wyglądają przygotowania do takiej wyprawy, co dzieje się z organizmem człowieka na 8 tysiącach metrów oraz co czuje się po wejściu na szczyt i dlaczego nie jest to satysfakcja, mówi dr inż. Marcin Kaczkan.

W Pałacyku Rektorskim na PW powstanie Centrum Amerykańskie

Okazją do podpisania umowy o powstaniu Centrum Amerykańskiego w budynku Pałacyku Rektorskiego na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej były obchody setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA. 6 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbyły się centralne obchody wydarzenia: "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość".

PW wśród laureatów konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Dziesięć projektów nagrodzono w ramach III ścieżki w konkursie Zintegrowane Programy Uczelni. W tym gronie znalazła się także Politechnika Warszawska.

Podczas Kiermaszu Świątecznego PW zebraliśmy 23 620,50 zł!

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście. Dzięki Waszej hojności uda się sfinansować kilka stypendiów dla najzdolniejszych studentów PW. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

PW jedną z najpopularniejszych uczelni wśród kandydatów

Studenci w Gmachu Głównym

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na rok akademicki 2017/2018. Ze zgromadzonych danych wynika, że na studia stacjonarne pierwszego stopnia na PW odnotowano 47 116 zgłoszeń. To najwyższa liczba zgłoszeń spośród wszystkich polskich uczelni.

Grudzień na Politechnice Warszawskiej

Co wydarzy się na PW na koniec 2017 roku?

Rektor PW dołącza do akcji #trzymamstronekobiet

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt dołącza do akcji "Trzymam stronę kobiet - 16 dni przeciw przemocy 2017" i zachęca do wsparcia kampanii koordynowanej w Polsce przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Druga ustawa o innowacyjności podpisana w Politechnice Warszawskiej

Prezydent RP Andrzej Duda, w obecności Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podpisał drugą ustawę o innowacyjności. Spotkanie odbyło się 24 listopada 2017 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

W tym roku już po raz dziesiąty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska zajęła w nim trzecie miejsce, ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Kino na PW - dziękujemy za wspólny seans

Drugi raz najpiękniejsze miejsce na Politechnice zamieniło się w salę kinową. W Dużej Auli na wspólnym oglądaniu filmu "Transcendecja" spotkało się około 150 osób.

Znamy Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej 2017

Miss Politechniki Warszawskiej została Jagoda Bednarek z Wydziału Fizyki, Misterem – Jakub Zaniewski z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Święto Uczelni za nami

Gala Stodoły w Dużej Auli PW

Przeczytaj relację i zobacz zdjęcia

Za nami XII Bieg o Puchar Rektora - zdjęcia

Bieg o Puchar Rektora wpisał się już w tradycję obchodów Święta Uczelni. W sobotę 18 listopada 2017 roku biegaczki i biegacze z PW stanęli na starcie biegu na Stadionie Syrenki. Wśród nich znały się także władze Uczelni.

Wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Stypendium pod choinkę 2017

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymała siódemka najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Politechniki Warszawskiej, wybranych spośród kandydatów zgłoszonych przez władze wydziałowe. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Gala Złotej Kredy 2017 - najlepsi nauczyciele akademiccy wybrani

Gala Złotej Kredy

W ramach tegorocznych obchodów Święta Politechniki Warszawskiej studenci wyróżnili najlepszych ich zdaniem nauczycieli akademickich. Laureatów Złotej Kredy poznaliśmy podczas uroczystej gali w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – 18 listopada 2017 roku.

Wybitni absolwenci PW nagrodzeni statuetkami Złotej Księgi

Laureaci nagrody Złotej Księgi 2017

Tegorocznymi laureatami Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej zostali: dr Andrzej Jagusiewicz, inż. elektronik Andrzej Szalewicz, mgr inż. Andrzej Kozłowski oraz dr inż. Piotr Szewczyk. Coroczna uroczystość jest częścią obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Odłonięto tablice upamiętniające profesorów: Piątkowskiego i Makowskiego

Jednym z punktów obchodów Święta Politechniki w 2017 roku było odsłonięcie tablic upamiętniających profesorów poligrafii: prof. Felicjana Zygmunta Piątkowskiego i prof. Andrzeja Romana Makowskiego.

Koncert "Wokół Stodoły" - zobacz galerię zdjęć

"Stodoła" to miejsce kultowe - zarówno dla muzyków, jak i fanów. To tu swoje pierwsze muzyczne kroku stawiali: Czesław Niemen, Magda Umer czy Kazik Staszewski. W zeszłym roku obchodziliśmy 60-lecie Klubu. W tym roku, wraz ze Stodołą, z okazji Święta PW postanowiliśmy powtórzyć tamto widowisko.

Kiermasz Świąteczny PW

30 listopada  - 2 grudnia

Uroczyste Posiedzenie Senatu rozpoczęło obchody Święta PW

Tradycyjnie już obchody Święta Politechniki Warszawskiej rozpoczęliśmy Uroczystym Posiedzeniem Senatu. Podczas wydarzenia wręczone zostały Medale KEN, Nagroda Naukowa PW, nadano tytuły doktorów i doktorów habilitowanych. Wyjątkowym punktem posiedzenia Senatu było uhonorowanie prof. Andrzeja Nowaka tytułem Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej.

Seminarium Uczelniane "Projekt ustawy 2.0. Potencjalne konsekwencje dla Uczelni"

Seminarium Uczelniane

Znaczenie nauki i szkolnictwa wyższego w rozwoju każdego państwa jest ogromne. Z tego względu pod koniec miesiąca, 29 listopada, na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Seminarium Uczelniane na temat Ustawy 2.0.

Politechnika Warszawska rozwija współpracę z Chinami

Prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów podczas wizyty w Tsingua University

Delegacja z Politechniki Warszawskiej, na czele z prof. Krzysztofem Lewensteinem, Prorektorem ds. Studiów odwiedziła Chiny. Podczas wizyty odnowiono umowę o współpracy z Bejing University of Technology, podpisano umowę z Tsinghua University oraz firmą WAL.

Kino na PW już po raz drugi

Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym stanie się niezwykłą salą kinową. Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy 20 listopada 2017 na wspólne oglądanie filmu "Transcendencja".

Profesor Andrzej Nowak otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej

47 lat temu prof. Andrzej Nowak ukończył studia na Wydziale Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej. Dziś Senat Politechniki Warszawskiej nadał mu najwyższą godność akademicką – tytuł doktora honoris causa. Profesor Nowak dołączył do grona innych postaci, które otrzymały ten tytuł, m.in. do Marii Skłodowskiej-Curie, Wacława Piotra Zalewskiego, Franco Gianniniego czy Jeana-Paula Larçona.

Dzień Dawcy Szpiku na PW – projekt Helpers’ Generation

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na przeżycie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Od 4 do 8 grudnia w Politechnice Warszawskiej zostanie przeprowadzona akcja rejestracji dawców.