100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej

Tradycja Politechniki Warszawskiej - największej i najstarszej uczelni technicznej w Polsce - sięga początków XIX wieku. Za datę powstania szkolnictwa technicznego w Warszawie przyjmuje się rok 1826, w którym została otwarta Szkoła Przygotowawcza do studiów technicznych. Politechnikę Warszawską - pierwszą polską uczelnię techniczną - powołano 15 listopada 1915 r. Wówczas studia w języku polskim prowadzono na wydziałach: Architektury, Budowy Maszyn i Elektrotechniki, Chemicznym oraz Inżynierii Budowlanej i Rolnej. Obecnie uczelnia na 32 kierunkach kształci ponad 34 tys. studentów. Na przestrzeni lat studia w Politechnice Warszawskiej ukończyło wiele znakomitych postaci.

Uroczyste obchody będą trwały przez cały 2015 rok. Jubileusz zainauguruje bal charytatywny, a w kolejnych miesiącach PW przygotuje wydarzenia kulturalne i naukowe.

Zapraszamy na stronę internetową poświęconą 100-leciu Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, dostępną pod adresem: www.100lecie.pw.edu.pl.