Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu automatyki przemysłowej

Więcej informacji na temat konkursu na stronie internetowej Siemensa

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe studentów I i II stopnia instytucji akademickich, które swoją tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens AG i obejmują zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2017 roku.

Głównym kryterium oceny prac będą:

• innowacyjność pomysłu,
  • możliwość praktycznego zastosowania,
  • poziom naukowy i jakość wykonanej pracy.

Autorom trzech najlepszych prac zostaną przyznane nagrody pieniężne:

• I nagroda – 10 000 zł
  • II nagroda – 5 000 zł
  • III nagroda – 3 000 zł

Konkurs został stworzony na bazie porozumienia podpisanego w 2010 roku między firmą Siemens a Politechniką Warszawską. Konkurs jest rozszerzeniem przyznawanej już od 1995 roku prestiżowej Nagrody Siemensa dla polskich naukowców i skierowany jest do studentów oraz absolwentów szkół wyższych.

Prace powinny być zgłaszane zgodnie z procedurą opisaną w regulaminie. Zgłaszanie prac odbywa się poprzez wysłanie wypełnionego i podpisanego wniosku o nagrodę, samej pracy oraz ewentualnych dodatkowych materiałów na adres mailowy: simatic_konkurs.pl@siemens.com.

Wszystkie szczegóły na stronie konkursu.