Znak Politechniki Warszawskiej

Konkursy dla Studentów i Doktorantów

14. edycja Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego

Grafika GAPA 2016

Już 1 grudnia odbędzie się pierwszy przegląd tematyczny w ramach festiwalu kulturalnego dla studentów Politechniki Warszawskiej GAPA 2016. Zgłoszenia do poszczególnych kategorii trwają do końca listopada. Natomiast finały z udziałem publiczności i profesjonalnego Jury będą odbywać się do 12 grudnia w lokalach na terenie całej Warszawy.

"Moja Politechnika" – konkurs fotograficzny dla studentów PW

Gmach Główny PW

Masz ulubione miejsce na swoim wydziale albo na terenie Kampusu? Podziel się nim z innymi! Obrazowe Koło Naukowe RGB organizuje konkurs fotograficzny.

Konkurs Future Living Award 2016

Baner informujący o konkursie Future Living Award 2016

Do 31 grudnia 2016 roku można nadsyłać prace w IV edycji konkursu na wizje przyszłości – Future Living Award. Konkurs organizuje Siemens, a Politechnika Warszawska jest jednym z jego patronów. 

Popularyzator Nauki 2016 - nowa formuła konkursu

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston podczas Mokotówki

W tegorocznej, już 12. edycji, nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja i Media. Kapituła wręczy też Nagrodę Główną. Zgłoszenia będą przyjmowane od połowy sierpnia do połowy października.

Konkurs o "Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)"

Konkurs o "Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)"

Politechnika Warszawska oraz Centrum Badań FIAT zapraszają do wzięcia udziału w konkursie promującym wybitne prace magisterskie i doktorskie wykonane w PW, związane tematycznie z technologią i eksploatacją pojazdów.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską o inteligentnych sieciach elektroenergetycznych

Plakat konkursu na najlepszą pracę magisterską o inteligentnych sieciach elektroenergetycznych

Absolwenci studiów magisterskich polskich publicznych uczelni technicznych mogą wziąć udział w III edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską organizowanym przez TAURON Dystrybucja S.A. W tym roku temat przewodni to "Inteligentne sieci elektroenergetyczne – rozwój i eksploatacja". 

Program stypendialny "Nowe technologie dla dziewczyn"

Logo programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn"

Dwadzieścia stypendiów po 12 tys. zł (brutto) czeka na laureatki programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn". Jest on skierowany do studentek uczelni technicznych z całej Polski. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca 2016. 

Rekrutacja do programu stażowego "Energia dla przyszłości"

Logo programu stażowego "Energia dla przyszłości"

Dwudziestu jeden studentów i absolwentów kierunków studiów istotnych z punktu widzenia rozwoju obszaru energii w Polsce weźmie udział w programie stażowym "Energia dla przyszłości". Zgłoszenia są przyjmowane do 10 lipca 2016.

Międzynarodowy konkurs dla studentów na nowe rozwiązanie dla lotnictwa

Samolot na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW

30 tys. euro – to nagroda dla studenckiego zespołu, który przygotuje najlepszy projekt w międzynarodowym konkursie „Pomysły z polotem” organizowanym przez Airbus. Studenci mają stworzyć rozwiązanie, które może zmienić przyszłość lotnictwa.

Konkurs na nową wizję Placu Defilad

Logo konkursu "Patrz na Plac"

Do 8 lipca 2016 można przesyłać prace w ramach IV edycji Międzynarodowego Konkursu FUTUWAWA. Tym roku jego hasłem jest „Patrz na Plac”. Zadanie uczestników to stworzenie idei, które tchną w Plac Defilad nowego ducha. W jury zasiądą m.in. profesorowie Politechniki Warszawskiej.

Konkurs prac dyplomowych Ikar Jakości – będzie nagroda za pracę o TSL

Logo konkursu

Laptopa oraz półroczny staż w jednej z wybranych lokalizacji grupy Seifert w Polsce otrzyma autor najlepszej pracy z zakresu logistyki i transportu, która zostanie przesłana na ogólnopolski konkurs Ikar Jakości im. Prof. Romualda Kolmana. To dodatkowe wyróżnienie przyzna działająca w branży TSL spółka Seifert – nowy partner konkursu. 

Trwa nabór do międzynarodowego konkursu European Space Navigation Competition

Celem konkursu jest nagrodzenie, promocja oraz akceleracja innowacyjnych pomysłów i rozwiązań w zakresie wykorzystania nawigacji satelitarnej. Uczestnicy zachowują wszelkie prawa autorskie do zgłoszonych pomysłów, również w przypadku wygranej.

"Seeds for the Future" – konkurs dla studentów

Studenci z Polski podczas ubiegłorocznej wizyty w Chinach

Firma Huawei organizuje międzynarodowy konkurs, którego celem jest wyłonienie największych talentów wśród studentów polskich uczelni i wspieranie ich edukacji technologicznej. Laureacie będą mieli możliwość wyjechania do Chin na dwutygodniowe warsztaty specjalistyczne.

Trwają zapisy do BEST Hacking League

Tylko do 18 maja 2016 roku można zgłosić chęć udziału w konkursie programistycznym dla studentów. Organizatorem hackathonu jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Uczestnicy podejmą się wyzwaniu usprawnienia życia studenckiego na Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska patronem honorowym konkursu automotive

Plakat wydarzenia

Konkurs "Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path" swoim patronatem objęło m.in. siedemnaście wyższych uczelni technicznych i biur karier, w tym Politechnika Warszawska oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Najwyższe trofeum zdobędzie student, który zaprojektuje najlepszy fotel przyszłości.

Trwają zapisy na konkurs inżynierski EBEC Poland

Wyjdź poza schemat i zapisz swoją drużynę do 5 kwietnia

Będzie to już dziesiąta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Zapisy drużyn trwają do 5 kwietnia.

Konkurs Konstrukcji Studenckich dla Kół Naukowych

Trofea w konkursie KOKOS

Trwają zapisy dla kół naukowych do II edycji ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2016. Organizatorem wydarzenia jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. Politechnika Warszawska jest patronem tego projektu.

Studencki Nobel 2016 - konkurs na najlepszego studenta w Polsce

Plakat Studenckiego Nobla 2016

Trwają zapisy do ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu na najwszechstronniej uzdolnionego studenta w Polsce. Organizatorem plebiscytu jest Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Staż dla studentek w branży ICT

Plakat konkursu

Już po raz czwarty studentki kierunków ścisłych i technicznych mają szansę uczestnictwa w konkursie o staż w najlepszych firmach sektora ICT. Inicjatywa jest częścią projektu "Dziewczyny w nowych technologiach".

Berlin Startup Calling 2016 Idea Contest

Plakat konkursu

Studenci zainteresowani rozwojem nowych technologii mają szansę udziału w międzynarodowym konkursie na własny pomysł biznesu on-line. Wystarczy w ciekawy sposób zaprezentować swój innowacyjny pomysł.

Weź swój innowacyjny pomysł na warsztat i wygraj! Konkurs dla studentów

Plakat konkursu Weź pomysł na warsztat

Jeśli interesujesz się nowymi technologiami, a smartfon jest przedłużeniem Twojej ręki i do tego nie ukończyłeś jeszcze 30 roku życia, to podejmij wyzwanie i weź udział w konkursie. Bo przyszłości nie można przewidzieć, ale można ją zaprojektować.

II edycja konkursu na pracę inżynierską o tematyce energetycznej

Plakat konkursu na najlepszą pracę inzynierską

Studenci Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa oraz Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w II edycji konkursu na pracę inżynierską o tematyce energetycznej.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu automatyki i robotyki

Plakat konkursu na najlepszą pracę dyplomową

Politechnika Warszawska wraz z firmą Siemens Sp. z o.o. zapraszają wszystkich absolwentów pierwszego i drugiego stopnia studiów do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową, nawiązującą do obszarów automatyki i sterowania oraz dotyczącą urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych, a także przemysłowych systemów informatycznych.

"Fertilize the Future" – konkurs dla studentów chemii

Plakat wydarzenia

Trwają zapisy do trzeciej edycji międzynarodowego konkursu projektowego "Fertilize the Future", organizowanego m.in. przez Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, Studenckie Koło Naukowe Technologów Chemicznych "ChemiTech" wraz z firmą Yara International ASA. Nagrodą główną jest wyjazd do Norwegii.

Druga edycja konkursu "Lider Fotoniki" im. Jana Wójcika

Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów zaprasza studentów i absolwentów, którzy mają na swoim koncie pracę dyplomową w dziedzinie fotoniki, do wzięcia udziału w kolejnej edycji innowacyjnego konkursu "Lider Fotoniki".