Konkursy dla Studentów i Doktorantów

Konkurs o Nagrodę Siemensa dla studentów i absolwentów

Prawie 100 naukowców i 30 studentów zostało do tej pory laureatami Konkursów o Nagrodę Siemensa. Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu dla absolwentów polskich uczelni technicznych i instytutów naukowo-badawczych.

Stwórz rozwiązanie dla swojej uczelni – konkurs Samsunga

Jeśli jesteś studentem lub pracownikiem uczelni i przeszkadzają ci panujące na niej rozwiązania lub ich brak, zaproponuj swoje. Ułatw wszystkim życie na uczelni i zgarnij atrakcyjne nagrody.

Data Science Masters - konkurs na najlepszą pracę magisterską

Z końcem listopada ruszył nabór do pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science – “Data Science Masters”. Jego organizator, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zaprasza do udziału wszystkich absolwentów polskich uczelni, którzy obronili się między 1 stycznia 2016 a 31 grudnia 2017 r.

Konkurs programistyczny Campus App Challenge

Plakat hackathonu Campus App Challenge

W wielopiętrowych, zadaszonych obiektach, gdzie zawodzi GPS, doskonale radzi sobie mikrolokalizacja. Można ją wykorzystać, aby podnieść komfort przebywania w budynkach akademickich. Jak to zrobić? Sprawdzą uczestnicy hackathonu Campus App Challenge, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej.

Studenci zaprojektują Mieszkanie Plus - ruszył konkurs architektoniczny

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

W ramach programu Mieszkanie Plus wystartował konkurs dla studentów polskich uczelni, zainaugurowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości S.A. i Fundację BGK - „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. Łączna pula nagród i wyróżnień to aż 70 tys. złotych.

POTENCJOmetr – konkurs na interdyscyplinarny projekt naukowy

Logo konkursu

Ruszyła rejestracja do ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października 2017 r.

Kwalifikacje do zawodów w programowaniu zespołowym

Przed pasjonatami programowania prawdziwa gratka: Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym i zawody Central Europe Regional Contest (CERP). Żeby stanąć w szranki z najlepszymi programistami z Polski i Europy najpierw trzeba przejść uczelniane kwalifikacje.

Konkurs fotograficzny PhotoChallenge 2017

Plakat promujący konkurs

To konkurs skierowany do studentów z całej Polski oraz innych krajów, który wykorzystuje fotografię jako sposób promowania debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Tegoroczny temat brzmi: Girl Power.

Konkurs programistyczny BEST Hacking League

II edycja BEST Hacking League odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 roku w Politechnice Warszawskiej. Zapisy trwają do 4 maja.

Galileo Hackathon

Agencja Europejskiego GNSS (GSA) poszukuje entuzjastycznie nastawionych programistów, którzy chcą kształtować przyszłość usług lokalizacyjnych (LBS), technologii geoprzestrzennych i Internetu Rzeczy oraz dążą do przekształcania swoich pomysłów w rzeczywistość. Jeśli czujesz, że mowa o Tobie, weź udział w dwudniowym Galileo Hackathonie.

“bankITup” - Hackathon Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK organizuje we Wrocławiu ogólnopolski konkurs programistyczny o tematyce “Bank 2030”. Łączna pula nagród w hackathonie wynosi dwadzieścia sześć tysięcy złotych.

Stypendia Fulbrighta dla studentów i doktorantów

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta do 19 maja 2017 roku prowadzi nabór do programów: Fulbright Graduate Student Award oraz Fulbright Junior Research Award. Studenci i doktoranci mogą skorzystać ze stypendium w USA trwającego 6-9 miesięcy. Wyjazd odbędzie się w roku akademickim 2018/2019.