Konkursy dla Studentów i Doktorantów

Ruszyły zapisy do II edycji ogólnopolskiego konkursu POTENCJOmetr

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r.

Trwają poszukiwania najlepszego studenckiego projektu naukowego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 października 2018 r. Projekty oceniane będą w trzech kategoriach: projekty konstruktorskie, projekty z obszaru life science oraz projekty społeczne.

Zostań "Najlepszym z najlepszych". Na studentów czeka ponad 12 mln złotych!

Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów podczas zawodów Shell Eco-marathon w Londynie

Trwa nabór wniosków do programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”. W poprzednich edycjach projektu z powodzeniem uczestniczyli studenci z PW. Teraz otwiera się kolejna szansa na zdobycie dużego dofinansowania.

Konkurs o Nagrodę Siemensa dla studentów i absolwentów

Prawie 100 naukowców i 30 studentów zostało do tej pory laureatami Konkursów o Nagrodę Siemensa. Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu dla absolwentów polskich uczelni technicznych i instytutów naukowo-badawczych.

Stwórz rozwiązanie dla swojej uczelni – konkurs Samsunga

Jeśli jesteś studentem lub pracownikiem uczelni i przeszkadzają ci panujące na niej rozwiązania lub ich brak, zaproponuj swoje. Ułatw wszystkim życie na uczelni i zgarnij atrakcyjne nagrody.

Data Science Masters - konkurs na najlepszą pracę magisterską

Z końcem listopada ruszył nabór do pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu Machine Learning i Data Science – “Data Science Masters”. Jego organizator, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zaprasza do udziału wszystkich absolwentów polskich uczelni, którzy obronili się między 1 stycznia 2016 a 31 grudnia 2017 r.

Konkurs programistyczny Campus App Challenge

Plakat hackathonu Campus App Challenge

W wielopiętrowych, zadaszonych obiektach, gdzie zawodzi GPS, doskonale radzi sobie mikrolokalizacja. Można ją wykorzystać, aby podnieść komfort przebywania w budynkach akademickich. Jak to zrobić? Sprawdzą uczestnicy hackathonu Campus App Challenge, który odbędzie się na Politechnice Warszawskiej.

Studenci zaprojektują Mieszkanie Plus - ruszył konkurs architektoniczny

Gmach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

W ramach programu Mieszkanie Plus wystartował konkurs dla studentów polskich uczelni, zainaugurowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości S.A. i Fundację BGK - „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. Łączna pula nagród i wyróżnień to aż 70 tys. złotych.

POTENCJOmetr – konkurs na interdyscyplinarny projekt naukowy

Logo konkursu

Ruszyła rejestracja do ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie zespołu realizującego interdyscyplinarny projekt naukowy o największym potencjale aplikacyjnym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 października 2017 r.

Kwalifikacje do zawodów w programowaniu zespołowym

Przed pasjonatami programowania prawdziwa gratka: Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym i zawody Central Europe Regional Contest (CERP). Żeby stanąć w szranki z najlepszymi programistami z Polski i Europy najpierw trzeba przejść uczelniane kwalifikacje.

Konkurs fotograficzny PhotoChallenge 2017

Plakat promujący konkurs

To konkurs skierowany do studentów z całej Polski oraz innych krajów, który wykorzystuje fotografię jako sposób promowania debaty i refleksji na tematy istotne dla społeczeństwa. Tegoroczny temat brzmi: Girl Power.

Konkurs programistyczny BEST Hacking League

II edycja BEST Hacking League odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 roku w Politechnice Warszawskiej. Zapisy trwają do 4 maja.

Galileo Hackathon

Agencja Europejskiego GNSS (GSA) poszukuje entuzjastycznie nastawionych programistów, którzy chcą kształtować przyszłość usług lokalizacyjnych (LBS), technologii geoprzestrzennych i Internetu Rzeczy oraz dążą do przekształcania swoich pomysłów w rzeczywistość. Jeśli czujesz, że mowa o Tobie, weź udział w dwudniowym Galileo Hackathonie.

“bankITup” - Hackathon Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK organizuje we Wrocławiu ogólnopolski konkurs programistyczny o tematyce “Bank 2030”. Łączna pula nagród w hackathonie wynosi dwadzieścia sześć tysięcy złotych.

Stypendia Fulbrighta dla studentów i doktorantów

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta do 19 maja 2017 roku prowadzi nabór do programów: Fulbright Graduate Student Award oraz Fulbright Junior Research Award. Studenci i doktoranci mogą skorzystać ze stypendium w USA trwającego 6-9 miesięcy. Wyjazd odbędzie się w roku akademickim 2018/2019.