Znak Politechniki Warszawskiej

Konkursy dla Studentów i Doktorantów

Ruszył nabór do "Najlepszych z najlepszych 2.0"

Celem programu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich kreatywności, innowacyjności i aktywności naukowej. Projekt realizowany przez jednego studenta może liczyć na grant w wysokości 80 tys. zł, a inicjatywy zespołu studentów – nawet na 320 tys. złotych.

Stypendia Fulbrighta dla studentów i doktorantów

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta do 19 maja 2017 roku prowadzi nabór do programów: Fulbright Graduate Student Award oraz Fulbright Junior Research Award. Studenci i doktoranci mogą skorzystać ze stypendium w USA trwającego 6-9 miesięcy. Wyjazd odbędzie się w roku akademickim 2018/2019.

Weź udział w konkursie dla inżynierów

Studenci podczas pracy nad swoim konkursowym projektem

Jak przełożyć myśl techniczną i obliczenia inżynierskie na praktykę? Potrzebne w tym zakresie umiejętności i doświadczenie można zdobyć, biorąc udział w Konkursie Inżynierskim EBEC Poland. 

Konkurs 3Mind

Firma 3M Poland po raz kolejny organizuje konkurs 3Mind dla studentów III lub IV roku studiów technicznych, którzy nie boją się wyzwań i chcieliby pracować w jednej z wiodących firm technologicznych na świecie.

KOKOS – pochwal się swoimi pomysłami

Rozpoczęła się rejestracja do Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS 2017. Utalentowani konstruktorzy mogą zgłaszać swoje prace do 1 kwietnia 2017 roku.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu automatyki przemysłowej

Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe studentów I i II stopnia instytucji akademickich, które swoją tematyką nawiązują do obszarów aktywności firmy Siemens AG i obejmują zastosowanie urządzeń sterujących, sensorycznych, wykonawczych i systemów wizualizacji automatyki. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2017 roku.

Zwolnieni z Teorii – międzynarodowe certyfikaty czekają

Plakat Zwolnieni z Teorii

Zrób projekt społeczny i ucz się w praktyce zarządzania, komunikacji i przywództwa. Zdobywaj certyfikaty za kursy tworzone z Google, Coca-Cola, Project Management Institute R.E.P czy Y-Combinator.

Jakim jesteś programistą? Sprawdź się podczas maratonu Deadline24

Konkurs polega na rywalizacji trzyosobowych drużyn, które zmagają się z zadaniami algorytmicznymi. Tutaj każdy ma szansę wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami, kreatywnością oraz wytrwałością – finał konkursu trwa nieprzerwanie przez 24 godziny.

Konkurs na najlepszą pracę związaną z przemysłem motoryzacyjnym

Arrinera Hussarya GT

Do 31 marca 2017 roku można wysyłać zgłoszenia w konkursie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej na obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie związane tematycznie z przemysłem motoryzacyjnym. To wspólne przedsięwzięcie naszej Uczelni i firmy Arrinera Technology S.A.

14. edycja Grudniowego Akademickiego Przeglądu Artystycznego

Grafika GAPA 2016

Już 1 grudnia odbędzie się pierwszy przegląd tematyczny w ramach festiwalu kulturalnego dla studentów Politechniki Warszawskiej GAPA 2016. Zgłoszenia do poszczególnych kategorii trwają do końca listopada. Natomiast finały z udziałem publiczności i profesjonalnego Jury będą odbywać się do 12 grudnia w lokalach na terenie całej Warszawy.

"Moja Politechnika" – konkurs fotograficzny dla studentów PW

Gmach Główny PW

Masz ulubione miejsce na swoim wydziale albo na terenie Kampusu? Podziel się nim z innymi! Obrazowe Koło Naukowe RGB organizuje konkurs fotograficzny.

Konkurs Future Living Award 2016

Baner informujący o konkursie Future Living Award 2016

Do 31 grudnia 2016 roku można nadsyłać prace w IV edycji konkursu na wizje przyszłości – Future Living Award. Konkurs organizuje Siemens, a Politechnika Warszawska jest jednym z jego patronów. 

Popularyzator Nauki 2016 - nowa formuła konkursu

Pokaz Chemicznego Koła Naukowego Flogiston podczas Mokotówki

W tegorocznej, już 12. edycji, nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja i Media. Kapituła wręczy też Nagrodę Główną. Zgłoszenia będą przyjmowane od połowy sierpnia do połowy października.

Konkurs o "Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)"

Konkurs o "Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA)"

Politechnika Warszawska oraz Centrum Badań FIAT zapraszają do wzięcia udziału w konkursie promującym wybitne prace magisterskie i doktorskie wykonane w PW, związane tematycznie z technologią i eksploatacją pojazdów.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską o inteligentnych sieciach elektroenergetycznych

Plakat konkursu na najlepszą pracę magisterską o inteligentnych sieciach elektroenergetycznych

Absolwenci studiów magisterskich polskich publicznych uczelni technicznych mogą wziąć udział w III edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską organizowanym przez TAURON Dystrybucja S.A. W tym roku temat przewodni to "Inteligentne sieci elektroenergetyczne – rozwój i eksploatacja". 

Program stypendialny "Nowe technologie dla dziewczyn"

Logo programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn"

Dwadzieścia stypendiów po 12 tys. zł (brutto) czeka na laureatki programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn". Jest on skierowany do studentek uczelni technicznych z całej Polski. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 czerwca 2016. 

Rekrutacja do programu stażowego "Energia dla przyszłości"

Logo programu stażowego "Energia dla przyszłości"

Dwudziestu jeden studentów i absolwentów kierunków studiów istotnych z punktu widzenia rozwoju obszaru energii w Polsce weźmie udział w programie stażowym "Energia dla przyszłości". Zgłoszenia są przyjmowane do 10 lipca 2016.

Międzynarodowy konkurs dla studentów na nowe rozwiązanie dla lotnictwa

Samolot na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW

30 tys. euro – to nagroda dla studenckiego zespołu, który przygotuje najlepszy projekt w międzynarodowym konkursie „Pomysły z polotem” organizowanym przez Airbus. Studenci mają stworzyć rozwiązanie, które może zmienić przyszłość lotnictwa.

Konkurs na nową wizję Placu Defilad

Logo konkursu "Patrz na Plac"

Do 8 lipca 2016 można przesyłać prace w ramach IV edycji Międzynarodowego Konkursu FUTUWAWA. Tym roku jego hasłem jest „Patrz na Plac”. Zadanie uczestników to stworzenie idei, które tchną w Plac Defilad nowego ducha. W jury zasiądą m.in. profesorowie Politechniki Warszawskiej.

Konkurs prac dyplomowych Ikar Jakości – będzie nagroda za pracę o TSL

Logo konkursu

Laptopa oraz półroczny staż w jednej z wybranych lokalizacji grupy Seifert w Polsce otrzyma autor najlepszej pracy z zakresu logistyki i transportu, która zostanie przesłana na ogólnopolski konkurs Ikar Jakości im. Prof. Romualda Kolmana. To dodatkowe wyróżnienie przyzna działająca w branży TSL spółka Seifert – nowy partner konkursu. 

Trwa nabór do międzynarodowego konkursu European Space Navigation Competition

Celem konkursu jest nagrodzenie, promocja oraz akceleracja innowacyjnych pomysłów i rozwiązań w zakresie wykorzystania nawigacji satelitarnej. Uczestnicy zachowują wszelkie prawa autorskie do zgłoszonych pomysłów, również w przypadku wygranej.

"Seeds for the Future" – konkurs dla studentów

Studenci z Polski podczas ubiegłorocznej wizyty w Chinach

Firma Huawei organizuje międzynarodowy konkurs, którego celem jest wyłonienie największych talentów wśród studentów polskich uczelni i wspieranie ich edukacji technologicznej. Laureacie będą mieli możliwość wyjechania do Chin na dwutygodniowe warsztaty specjalistyczne.

Trwają zapisy do BEST Hacking League

Tylko do 18 maja 2016 roku można zgłosić chęć udziału w konkursie programistycznym dla studentów. Organizatorem hackathonu jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Uczestnicy podejmą się wyzwaniu usprawnienia życia studenckiego na Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska patronem honorowym konkursu automotive

Plakat wydarzenia

Konkurs "Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path" swoim patronatem objęło m.in. siedemnaście wyższych uczelni technicznych i biur karier, w tym Politechnika Warszawska oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Najwyższe trofeum zdobędzie student, który zaprojektuje najlepszy fotel przyszłości.

Trwają zapisy na konkurs inżynierski EBEC Poland

Wyjdź poza schemat i zapisz swoją drużynę do 5 kwietnia

Będzie to już dziesiąta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Zapisy drużyn trwają do 5 kwietnia.