XIII Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK

Stoisko SKAP podczas KONIK-a w 2014 roku

Na Politechnice Warszawskiej działa ponad 100 kół naukowych, warto dołączyć do jednego z nich, fot. BPI

Młodzi ludzie pełni pasji w jednym miejscu na Politechnice Warszawskiej

To właśnie KONIK – jedyne takie wydarzenie, podczas którego studenci zrzeszeni w politechnicznych kołach i organizacjach tak kompleksowo prezentują swoje projekty i profil działalności. Zobacz, co możesz robić na PW poza studiami i spróbuj swoich sił w kole naukowym.

Trzynasta edycja KONIK-a będzie wyjątkowa. W tym roku w Gmachu Głównym w dniach 20-21 października 2016 pojawi się aż 80 wystawców! – Każdy może spotkać tu ludzi dzielących jego pasję - niezależnie od tego, czy są to górskie wycieczki, żeglarstwo, czy programowanie i automatyka – zachęca do przyjścia na targi Weronika Ślubowska, koordynator KONIK-a.

Te dwa dni spotkania z techniką będą doskonałą okazją do zachęcenia studentów do poszerzenia grona działaczy kół naukowych. W czasie imprezy studenci mają możliwość zapoznania się z ofertą naukową, uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, poznania prowadzonych przez daną jednostkę projektów i co najważniejsze, obrania własnej drogi naukowej.

– Koło naukowe pochłonęło większą część mojej uwagi i energii podczas studiów – mówi Tomasz Detka, Przewodniczący Rady Kół Naukowych i jednocześnie członek Koła Naukowego „ADeK”. – Praktyczne zderzenie ze światem techniki i nauki poza zajęciami, pozwoliło mi odkryć, co i dlaczego chcę robić. KONIK to świetna okazja, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczęło się studia, żeby rozejrzeć się i spróbować swoich sił w którymś z kół. Z kolei dla licealistów i gimnazjalistów takie poznanie różnorodnych dyscyplin technicznych może być podpowiedzią przy wyborze dalszej drogi edukacji.

Targi są cykliczną imprezą organizowaną przez Radę Kół Naukowych PW oraz Samorząd Studentów PW. Na Politechnice Warszawskiej funkcjonuje obecnie ponad 100 kół naukowych, działających we wszystkich dziedzinach nauki i techniki: od biotechnologii, przez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów.

Harmonogram KONIK-a

DZIEŃ I

• 10:00 – otwarcie Targów
  • 11:30 – uroczyste otwarcie Targów
  • 18:00 – zamknięcie Targów

DZIEŃ II

• 10:00 – otwarcie Targów
  • 15:30 – uroczyste zamknięcie Targów
  • 16:00 – zamknięcie Targów

Podczas drugiego dnia XIII Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich (21 października 2016, w godzinach od 9.00 do 14.00) odbędzie się także zbiórka krwi. Wampiriada to ogólnopolski projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów organizowany przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, podczas którego chętni mogą oddać krew w wyspecjalizowanych krwiobusach.

Krwiobus stanie na placu przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej, na tzw. Szczęce. Krwiodawcy będą nagradzani dodatkowo gadżetami i poczęstunkiem. Akcja odbywa się pod hasłem: "Nie trać życia, graj w czerwone!"

Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Prezydent m.st Warszawy.

Lista wystawców dostępna jest na stronie Rady Kół Naukowych. Więcej informacji na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.