Wyróżnienie dla studenta PW w konkursie na Doroczną Nagrodę BDA-SARP

Wyróżnienie pracy dyplomowej Mikołaja Gomółki, studenta Wydziału Architektury PW fot. SARP

W dniach 28 czerwca – 1 lipca 2018 r. w Berlinie odbył się finał konkursu na Doroczną Polsko-Niemiecką Nagrodę Integracyjną BDA-SARP. Decyzją jury, jedno z dwóch finałowych wyróżnień otrzymał student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Mikołaj Gomółka.

Student PW zdobył wyróżnienie za pracę dyplomową pt. „Postcity. Shrinking cities on an example of Bytom”, wykonaną pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. arch. Sławomira Gzella. Projekt prezentuje zjawisko depopulacji miast, przedstawiając go w szerszym historycznym kontekście na przykładzie miasta Bytomia. Autor pracy, poszukując rozwiązania problemu, zobrazował swoją wizję, która koncentruje się na centrum miast, obszary peryferyjne przekształcając w ogrody.

Wręczenie nagrody głównej oraz wyróżnień miało miejsce 1 lipca 2018 r. w Deutsches Architektur Zentrum DAZ w Berlinie.

Doroczna Polsko-Niemiecka Nagrodę Integracyjna BDA-SARP to wydarzenie organizowane w efekcie współpracy Bund Deutscher Architekten BDA i Stowarzyszenia Architektów Polskich. Główny cel konkursu stanowi promocja współpracy i integracja środowiska młodych, polskich i niemieckich architektów. Nagroda przyznawana jest za najlepszy projekt dyplomowy magisterski, którego przedmiot stanowi środowisko aktywności społecznej człowieka w przyszłości.

Więcej informacji na temat nagrodzonych uczestników oraz tegorocznej edycji wydarzenia znajduje się na stronie internetowej SARP.